Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Resident Evil 4 z poprawionym celowaniem i wyraźniejszą grafiką na XSX

Naprawiono też błąd blokujący progresję.

Remake kultowego Resident Evil 4 został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i recenzentów, ale gra nie zadebiutowała wolna od wad i kilku technicznych wpadek. Wygląda na to, że Capcom słucha społeczności i z każdą kolejną aktualizacją gra prezentuje się coraz lepiej.

Aktualizacja opatrzona numerem 1.05 wprowadza spore poprawki zwłaszcza w wersji na Xbox Series X/S, gdzie Resident Evil 4 cierpiało przez problemy ze zbyt dużą martwą strefą gałek analogowych, co przekładało się na mniej precyzyjne i bardziej toporne celowanie w porównaniu do wydań gry na PS5 i PC. Update z 7 kwietnia poprawił sytuację, ale nie naprawił jej do końca. Nowy patch w końcu rozwiązuje tę kwestię, a sterowanie na konsolach Microsoftu wreszcie przypomina to, co na innych maszynach.

Ponadto xboksowa wersja gry doczekała się poprawek graficznych - obraz jest wyraźniejszy, a tekstury znacznie rzadziej doczytują się w widoczny sposób, choć tzw. pop-in nie zniknął do końca, o czym donosi użytkownik Reddita Deus-Ex-MJ. W poprzedniej aktualizacji poprawiono wydajność gry na XSX, ale odbyło się to kosztem nieznacznego pogorszenia jakości grafiki. Wygląda na to, że większość problemów - w tym związanych z migotaniem niektórych obiektów - została w dużej mierze wyeliminowana.

Wszystkie wersje gry otrzymało natomiast poprawki związane z pewnymi przedmiotami kluczowymi, których zdobycie w wyniku błędu mogło okazać się niemożliwe, co blokowało postępy fabularne. Dodatkowo w wydaniu PC wyeliminowano błąd sprawiający, że postać teleportowała się podczas używania lunety w kilku lokacjach, a na PS4 i PS4 poprawiono opisy trofeów w kilku językach.

Twórców czeka jeszcze nieco pracy, ponieważ gra nadal nie jest całkowicie wolna od błędów, a wydajność jeszcze nie zawsze spełnia oczekiwania, czego przykładem może być bardzo wymagająca sekcja w wiosce podczas burzy. Nadal nie wyeliminowano też dziwnego wyglądu włosów przy włączonej opcji hair strands, ale możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji w nadchodzących tygodniach.

Na szczęście na tle innych produkcji wydanych w ostatnim czasie Resident Evil 4 Remake i tak wypada zaskakująco dobrze, a stan techniczny gry nawet na premierę był stosunkowo przyzwoity. Dobrze wiedzieć, że Capcom nie porzuca swojego najmłodszego dziecka po premierze i stale pracuje nad zapewnieniem graczom jak najlepszego doświadczenia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze