Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake pierwszego Half-Life dostępny na Steam Early Access

Ukończony w 85 procentach.

W programie Early Access na Steamie pojawił się remake pierwszej odsłony serii Half-Life, zatytułowany Black Mesa. Cenę ustalono na 20 euro (ok. 81 zł).

Prace nie zostały jeszcze zakończone, stąd publikacja we Wczesnym Dostępie. Kampania jest gotowa w około 85 procentach, ale ostatnie 15 proc. wymaga jeszcze „znacznych nakładów czasu” - szacują deweloperzy.

Posiadacze Half-Life 2 nadal mogą pobrać tytuł jako darmową modyfikację - potrzebne są też pliki Source SDK. Samodzielna wersja Black Mesa także miała być darmowa, ale jak widać - plany zmieniono.

Kampania oferuje ponad 10 godzin rozgrywki. Przygotowano także dwa odświeżone tryby sieciowe deathmatch, na sześciu nowych mapach, inspirowanych HL1.

Pełna wersja otrzyma pełną fabułę, razem z rozdziałami na planecie Xen, a także kolejne tryby i mapy do zmagań wieloosobowych.

Odpowiedzialne za prace studio Crowbar zdecydowało się na publikację w Early Access w celu pozyskania opinii od graczy, ale także po to, by zebrać środki na dokończenie projektu.

Black Mesa to wierne odwzorowanie Half-Life 1 na silniku Source, ale z nowymi animacjami, głosami postaci czy ścieżką dźwiękową.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze