Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Fallout 3 kolejnym ambitnym modem od grupy fanów

Na silniku Fallout 4.

Fani serii Fallout bardzo nie mogą doczekać się kolejnej odsłony. Niedawno informowaliśmy o pomyśle na przeniesienie Fallout: New Vegas na silnik Fallout 4, a teraz osobna grupa twórców modyfikacji chce w identyczny sposób odświeżyć także Fallout 3.

To potwierdza tylko, że podobne „totalne konwersje - rozbudowane i ambitne modyfikacje - to niemal codzienność wśród fanów gier Bethesdy. Efekty końcowe są mniej imponujące, lub - najczęściej - wcale ich nie ma, dlatego zapewnienia twórców warto traktować ostrożnie.

Big Town, USA

A założenia są na pewno ambitne i zakładają odbudowanie całości Fallout 3 w najnowszej wersji silnika Creation Engine, stworzonego na potrzeby Fallout 4.

„Niemal dziesięć lat po premierze, chcemy podtrzymać pierwszą trójwymiarową odsłonę przy życiu, aktualizując całość z myślą o sprzęcie graficznym obecnej generacji, przebudowując całe pustkowia wokół Waszyngtonu, z wszystkimi zadaniami, dialogami i lokacjami” - czytamy w opisie.

Capital Wasteland zmierza oczywiście tylko na PC. Choć Fallout 4 umożliwia publikowania modyfikacji także na konsolach, to pomysł na remake Fallout 3 znacznie przekracza możliwości systemów dostępnych na PS4 i Xbox One.

Twórcy stawiają na wierne odwzorowanie oryginału, choć już teraz zapewniają, że pozbędą się zielonego filtra obrazu, a także rozbudują opcje dekorowania własnego domostwa.

Chęć pomocy możemy zgłaszać na oficjalnej stronie. Projekt nie ma oczywiście daty premiery, choć prace trwają już o ubiegłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze