Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Dead Space ukaże się w przyszłym roku?

Jeśli prace będą przebiegać zgodnie z planem.

Remake gry Dead Space ma ukazać się jesienią 2022 roku - twierdzi amerykański dziennikarz Jeff Grubb, powołując się na zaufane źródła związane z projektem.

Warto zaznaczyć, że to właśnie Grubb poinformował, że nowy horror powstaje w EA Motive, na kilka tygodni przed oficjalną prezentacją.

Jeśli doniesienia dziennikarza są prawdziwe, nadal dotyczą tylko planów Electronic Arts, które - z różnych powodów - mogą ulec zmianie. Wydawca nie komentuje plotek i nieoficjalnych informacji.

Deweloperzy podkreślają, że chcą pozostać wierni duchowi oryginału. W tym celu konsultowali się nawet z twórcami pierwszej części serii na wczesnym etapie prac. Możliwe, że wprowadzą do gry pewne elementy, które Visceral Games chciało zaimplementować, ale z powodu technicznych ograniczeń nie było to możliwe w 2008 roku.

Remake Dead Space powstaje na silniku Frostbite, wykorzystywanym między innymi w cyklu Battlefield. By uniknąć ewentualnych problemów z ograniczeniami technicznymi, studio Motive zdecydowało, że produkcja trafi tylko na konsole nowej generacji oraz na PC.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły