Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Dead Space jednak nie ukaże się w tym roku?

Uważa dziennikarz.

Dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb zapewnia, że remake Dead Space nie ukaże się w tym roku - jak rzekomo planowano - lecz dopiero w przyszłym.

- [Gra] zadebiutuje najpewniej w 2023 roku. Nie celują już w październik, a w początek 2023 roku - wyjaśnił mężczyzna w najnowszej odsłonie swojego programu GrubbSnax w serwisie Giant Bomb.

Electronic Arts nigdy publicznie nie ujawniało żadnych informacji na temat daty premiery, a wzmianka o 2022 roku także pochodzi od Grubba. Ten dodaje, że zmiany planów nie należy traktować jako oznaki, że projekt ma kłopoty.

- Powodów [opóźnienia] jest wiele. Głównie chcą, by gra wygląda najlepiej, jak to możliwe - wyjaśnił. - Chcą się upewnić, że jakość jest wysoka, ponieważ ewentualny sukces będzie fundamentem na przyszłość. Remake Dead Space ma bardzo wysoki potencjał sprzedaży.

Warto przypomnieć, że dzisiaj - 11 marca - twórcy ze studia Motive przeprowadzą kolejną transmisję na żywo zza kulis prac, o godzinie 19:00 polskiego czasu. Być może otrzymamy jakieś oficjalne wskazówki na temat daty premiery.

Zapowiedziany w lipcu remake powstaje od podstaw na silniku Frostbite, a gra trafi wyłącznie na PC i konsole nowej generacji. Producenci chcą pozostać możliwie jak najbardziej wierni oryginałowi.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze