Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Western Red Dead Redemption w kompatybilności wstecznej Xbox One

Hit z X360.

Po długim oczekiwaniu, western Red Dead Redemption od studia Rockstar trafi w najbliższy piątek - 8 lipca - do programu kompatybilności wstecznej na Xbox One.

Ciekawe co stanie się z tą postacią

Na nowej konsoli zagrają posiadacze dowolnej wersji z X360: standardowej, Undead Nightmare lub Game of the Year Edition.

Red Dead Redemption można obecnie kupić taniej w ramach letniej promocji Ultimate Game Sale w Xbox Store. Gra kosztuje 34,65 zł lub 24,75 zł dla abonentów Gold.

To nie pierwszy raz, gdy produkcja z 2010 roku pojawia się w kompatybilności wstecznej na Xbox One. Poprzednio - w lutym tego roku - chwilowy dostęp do tytułu był jednak wynikiem pomyłki.

Produkcja studia Rockstar była jedną z najbardziej oczekiwanych przez graczy w tej usłudze, na co wskazywano w oficjalnej ankiecie. Jeszcze teraz znajduje się na trzecim miejscu, za Call of Duty: Black Ops 2 i Skyrimem.

Za prace - nie do końca łatwe - odpowiadał oddział z San Diego. Ostatecznie gra okazała się być wielkim hitem w recenzjach i w sklepach.

Coraz częściej mówi się o kolejnej odsłonie serii, lecz Rockstar niczego jeszcze nie potwierdził.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze