Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption było wczoraj dostępne na Xbox One - przez błąd

We wstecznej kompatybilności.

Ceniony western Red Dead Redemption był wczoraj dostępny na Xbox One przez kilka godzin, w ramach usługi wstecznej kompatybilności.

Grę pobrać mogły osoby, które posiadają cyfrową wersję tytułu na X360.

Red Dead Redemption nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone jako produkcja dostępna we wstecznej kompatybilności, ale to jeden z najpopularniejszych wyborów w ankiecie Microsoftu.

Jednym z „tricków” umożliwiających wczoraj pobranie gry było znalezienie odpowiedniego znajomego i dostanie się na stronę sklepu poprzez link w profilu, ale ten błąd został już załatany.

Sztuczka dotyczyła nie tylko Red Dead Redemption i przez kilka godzin spostrzegawczy gracze zdołali ściągnąć wstecznie kompatybilne Alan Wake's American Nightmare, Castlevania: Symphony of the Night, Left 4 Dead 2, Halo Wars i Tekken Tag Tournament 2.

„Wszystkie gry są testowane na emulatorze” - wyjaśniał Larry „Major Nelson” Hryb na Twitterze. „W wyniku błędu, sprawdzane produkcje były czasowo dostępne. Przepraszamy.”

Szczęśliwcy, którzy zdołali włączyć Red Dead Redemption na Xbox One, informują o spadkach płynności. Można jednak spodziewać się dalszych prac nad optymalizacją.

Microsoft regularnie publikuje kolejne tytuły dostępne we wstecznej kompatybilności. Ostatni zestaw obejmował między innymi Wiedźmina 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze