Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - tryb pasywny, styl defensywny i ofensywny. Jak wyłączyć obrażenia i nie dać się zabić

Ochrona przed wrogo nastawionymi graczami w RDR 2 Online.

Jeżeli grałeś w tryb sieciowy poprzedniej gry stworzonej przez Rockstar, zapewne wiesz, że istniał tam tak zwany tryb pasywny. Po jego włączeniu, grając w trybie Gry swobodnej, inni gracze na serwerze nie są w stanie nas zabić.

Taki tryb był bardzo przydatny wówczas, gdy nie interesowała nas interakcja z innymi graczami w sesji, a woleliśmy eksplorować świat samodzielnie, skupiając się przy tym na wykonywaniu misji i zadań, robieniu zakupów czy po prostu innej aktywności nie związanej z interakcją z innymi.

Jak włączyć tryb pasywny oraz styl defensywny i ofensywny w Red Dead Online

W Red Dead Online nie ma klasycznego trybu pasywnego, co oznacza, że nie można być całkowicie nietykalnym i wyłączyć obrażenia od innych graczy. Można je natomiast znaczne zredukować, korzystając z trybu defensywnego.

Każdy użytkownik ma możliwość wybrania sposobu, w jaki będzie wchodził w interakcję z pozostałymi graczami, w opcjach zmieniając styl na ofensywny lub defensywny.

Wielu graczy będzie czekać w ukryciu, aby cię zabić - często tylko dla zabawy

Ofensywny tryb jest domyślny i każdy zaczyna z nim zabawę. Jeżeli nie przeszkadzają ci strzelaniny i walki w grze swobodnej, pozostaw tę opcję.

Styl defensywny przyda się graczom, którzy chcą w spokoju eksplorować świat i nie angażować się w potyczki. W tym trybie postać jest oznaczona ikoną tarczy, otrzymuje znacznie mniejsze obrażenia, a ponadto nie można jej wyeliminować jednym strzałem w głowę, złapać na lasso, powalić na ziemię, zaatakować wręcz, a nawet namierzać automatycznym celowaniem.

Równocześnie wybierając styl defensywny nie możesz brać udziału w różnych aktywnościach gry swobodnej (wyzwaniach, które przenoszą wszystkich graczy z sesji do jednego miejsca, by wykonali określone zadanie).

W stylu defensywnym możesz swobodnie korzystać ze wszystkich broni - np. do polowania. Jeżeli jednak zaatakujesz gracza, twój styl zmieni się natychmiast na ofensywny, a dodatkowo zwiększy się twój znacznik wrogości, co oznacza, że będziesz widoczny na mapie z większej odległości.

Aby zmienić styl gry na defensywny, a więc aktywować tryb najbliższy pasywnemu, wejdź do menu gracza, naciskając L na PC i strzałkę w lewo na PS4 i Xbox One. Zjedź na dół i wybierz Opcje online. Właśnie tam zmienisz Styl gry.

Nie tylko tryb pasywny w Red Dead Online - jak nie dać się zabić

Oprócz włączenia stylu defensywnego, możesz wykorzystywać inne sztuczki, które pozwolą nie dać się zabić innym.

  • Gdy jesteś ofiarą ataku ze strony innego gracza, a nieopodal znajduje się sklep lub poczta, schroń się w środku budynku. Podczas robienia zakupów każdy jest nietykalny.
  • Unikaj zorganizowanych band (gangów) - w starciu z grupą nie masz najmniejszych szans. Jeśli grasz ze znajomymi, pamiętaj że możesz stworzyć też własną bandę. Po kliknięciu w link znajdziesz stosowne informacje dotyczące tego aspektu - Red Dead Online - jak stworzyć bandę i grać ze znajomymi
  • Niejednokrotnie będziesz korzystał z mapy. Nie rób tego w środku miasta czy nieopodal większych grup innych graczy - jesteś wówczas bardzo łatwym celem. Możesz wtedy zostać nie tylko zabity, ale nawet związany liną i schwytany.
  • Jeżeli zostałeś już zaatakowany i jesteś pewny, że nie będziesz w stanie się obronić, pozostaje ucieczka. Staraj się wówczas o biegnięcie zygzakiem - taką samą taktykę możesz wykorzystać jadąc konno.

Gdy tylko tryb pasywny stanie się dostępny w Red Dead Online, zaktualizujemy tę stronę o stosowne informacje i instrukcję obsługi tej opcji.


O autorze
Komentarze