Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - profesje na pograniczu: klasy postaci - którą wybrać, czym są

Korzyści z podjęcia ról.

Na początku w Red Dead Online nie istniały żadne klasy postaci, ale we wrześniu 2010 gra otrzymała dużą aktualizację i sporo nowej zawartości. Role, nazwane przez twórców profesjami na pograniczu, pozwalają nieco urozmaicić zabawę.

W tym poradniku dowiesz się, ile klas postaci jest dostępnych w Red Dead Online i która będzie najlepsza dla ciebie.

Profesje na pograniczu w Red Dead Online - podstawowe informacje

Na początku najważniejsza informacja: Red Dead Online pozwala wcielić się w trzy klasy postaci: Łowcę nagród, Handlarza i Kolekcjonera. Każda profesja wiąże się z wykonywaniem innych czynności.

Każda rola ma dostęp do unikalnych zadań, a także specjalistycznego wyposażenia i strojów. Do tego dodatkowe bonusy: przykładowo Łowca nagród może nauczyć się kręcić rewolwerami na palcach, jak prawdziwy kowboj.

Rozpoczęcie kariery w każdej z ról wiąże się z nabyciem specjalnego przedmiotu - licencji łowcy nagród, stanowiska rzeźnika lub torby kolekcjonera. Niestety nie jest to darmowe, w każdym przypadku należy zapłacić 15 sztabek złota.

Co ciekawe, gracz nie jest ograniczony do jednej roli i może rozwijać wszystkie trzy profesje na raz.

Rozwijanie profesji wiąże się ze zdobywaniem PD roli, które pozwalają wspinać się po drabinie 20 rang (niezwiązanych z poziomem doświadczenia postaci). Co 5 rang osiąga się jeden z poziomów: początkujący, obiecujący, uznany i renomowany. Gdy wykonujemy misje przypisane do roli, ranga stopniowo wzrasta, co pozwala odblokować nowe przedmioty lub umiejętności.

Z klasami postaci związane są też żetony. To nagrody, które otrzymujemy za osiąganie konkretnych rang. Żetony pozwalają uzyskać dostęp do nowych umiejętności, a także zestawów przedmiotów czy unikalnych strojów. Liczbę posiadanych żetonów obrazuje niebieska ikona obok pieniędzy i złota, w prawym górnym rogu ekranu.

Red Dead Online i klasy postaci - Łowca nagród, Handlarz, Kolekcjoner

Przejdźmy teraz do opisu konkretnych ról, abyś mógł dowiedzieć się, która będzie dla ciebie odpowiednia.

Łowca nagród zajmuje się tropieniem i chwytaniem poszukiwanych przestępców. Gracz podejmujący się tej profesji odwiedza biura szeryfów, poczty i stacje kolejowe, by tam znaleźć plakaty z opisem zlecenia.

Zadania są oczywiście różnorodne: mają odmienne poziomy trudności, a dodatkowo czasem ścigamy samotników, a czasem przestępców otoczonych grupą pomagierów. Celem jest doprowadzenie poszukiwanych przed wymiar sprawiedliwości, a więc do szeryfa. Jeżeli cel zostanie uchwycony żywcem, otrzymamy większą nagrodę.

Osiągając konkretny poziom Łowcy nagród, możemy ścigać graczy, na których została nałożona nagroda o wysokości co najmniej 20 dolarów. Unikalne zdolności tej klasy to między innymi wzmocnione lasso, kręcenie rewolwerem na palcu i uniki na koniu.

Handlarz zakłada spółkę handlową z Crippsem, czyli znanym graczom Red Dead Online towarzyszem z obozu. Gracze, którzy wybiorą tę rolę, zajmują się dostarczaniem różnych dóbr do Crippsa, które następnie zostają zamienione na przedmioty do sprzedania. Muszą przykładowo polować, by zdobyć skóry.

Gdy wytworzone przez Crippsa przedmioty znajdą nabywców, Handlarz musi je dostarczyć do klienta. Niektórzy znajdują się blisko obozu, a inni daleko. Zdarzają się też napady na przewoźnika.

Doświadczeni handlarze odblokują garnek do duszenia potraw, specjalny nóż, a także wyszkolą psa w obozie, aby ten ostrzegał przed nieprzyjaciółmi.

Kolekcjoner szuka cennych przedmiotów, by następnie sprzedać je tajemniczej Madame Nazar. To specjalne karty tarota w opuszczonych obozach, zakopane skarby czy ukryte pamiątki rodzinne.

Ta klasa postaci co tydzień otrzymuje nową listę przedmiotów do szukania. Oprócz tego może tej znajdować inne skarby ukryte na mapie w Red Dead Online.

Osiągając odpowiednie rangi, Handlarz uzyskuje umiejętności znacznie łatwiejszego wyszukiwania skarbów, a także wykrywacz metalu, specjalną łopatę i ulepszoną lornetkę.

Następnie: Red Dead Online - Łowca nagród: opis, nagrody za rangi, jak zostać

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze