Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - Łowca nagród: opis, nagrody za rangi, jak zostać

Wszystkie informacje o tropicielu przestępców.

Łowca nagród w Red Dead Online to jedna z trzech klas postaci dostępnych w grze. Profesja pozwala ścigać przestępców, chwytać ich i oddawać stróżom prawa.

Z tego poradnika dowiesz się, jak zostać Łowcą nagród oraz jakie unikalne nagrody otrzymasz za zdobywanie rang tą klasą.

Kim jest Łowca nagród

Zadaniem Łowcy jest ściganie przestępców i doprowadzanie ich przed wymiar sprawiedliwości. Wcielając się w tę profesję, będziesz odwiedzał biura szeryfów, poczty i stacje kolejowe, by tam znaleźć plakaty z opisem zlecenia.

Zadania wyglądają podobnie - na mapie zobaczysz przewidywaną lokalizację bandyty. Będziesz musiał przeszukać ten obszar, a następnie schwytać przestępcę - lub podnieść jego ciało - zarzucić go na konia i dowieźć na posterunek, który automatycznie zaznaczy się na mapie. Cele schwytane żywcem są warte więcej.

Zlecenia różnią się stopniem trudności - za te bardziej wymagające otrzymasz więcej gotówki i PD. Do tego czasem ścigamy samotników, a czasem przestępców otoczonych grupą pomagierów, których najpierw należy wyeliminować.

Jak każda klasa, Łowca nagród z czasem odblokowuje unikalne dla profesji zdolności i przedmioty. Zdecydowanie najciekawszą funkcją jest możliwość ścigania żywych graczy, na których została nałożona nagroda o wysokości co najmniej 20 dolarów - odblokujesz to na 12. randze.

O możliwości schwytania gracza poinformuje cię powiadomienie. Łowca ma wtedy ograniczony czas, aby pojmać przestępcę. Ten może natomiast uciekać lub się poddać, jednak podczas transportu również może próbować się uwolnić.

Łowcy nagród na odpowiednim poziomie mogą też efektownie kręcić rewolwerami na palcach, a także otrzymują możliwość kupienia wzmocnionego lassa i rzucanej broni, która pęta nogi wrogom. Do tego uniki podczas jazdy konnej i wiele więcej - szczegóły poniżej.

Jak zostać Łowcą nagród

Aby wcielić się w Łowcę nagród, potrzebujesz specjalnej licencji. Kupisz ją w miasteczku Rhodes, w południowo-wschodniej części mapy. Miejsce jest oznaczone żółtą ikoną.

Możesz też otworzyć obrazek w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wystarczy porozmawiać z Legendarną Łowczynią Nagród, by rozpocząć nową ścieżkę. Wykupienie licencji kosztuje 15 sztuk złota. Na samym początku musimy wykonać jedno, określone zadanie, a potem gracz ma już wolną rękę i może wybierać zlecenia.

Nagrody za rangi Łowcy nagród - unikalne umiejętności i wyposażenie

Łowca nagród to najczęściej wybierana profesja w Red Dead Online. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na zestaw przedmiotów i umiejętności, które odblokowujemy sukcesywnie w miarę osiągania kolejnych rang:

 • Skupienie - podświetla cele na czerwono podczas działania Sokolego oka
 • Wzmocnione lasso - lina, z której trudno się wyrwać przestępcom
 • Odwrócone kręcenie - sztuczka polegająca na odwróconym kręceniu jednym pistoletem lub rewolwerem
 • Ulepszenie torby: remedia - torba mieści więcej remediów
 • Sokole oko + - umiejętność tropienia wrogów podczas biegu i galopu
 • Kręcenie w górę - sztuczka polegająca na kręceniu w górę jednym pistoletem lub rewolwerem
 • Ulepszenie torby: niezbędnik - torba mieści więcej przedmiotów
 • Broszura: strzała śledząca - receptura pozwalająca wytworzyć strzały śledzące
 • Odwrócone kręcenie w górę - sztuczka polegająca na odwróconym kręceniu w górę jednym pistoletem lub rewolwerem
 • Unik - sztuka wykonywania uników podczas jazdy konnej
 • Bolas - broń miotana, która pęta nogi celom
 • Wóz łowcy nagród - wóz służący do bezpiecznego transportu przestępców
 • Percepcja - powiadomienia o poszukiwanych przestępcach z większej odległości
 • Kręcenie wkoło - sztuczka polegająca na kręceniu wkoło jednym pistoletem lub rewolwerem
 • Sztuczki z dwiema broniami - pozwala wykonywać sztuczki nie jednym, a dwoma pistoletami lub rewolwerami

Dodatkowe porady dla Łowców nagród

W tej sekcji zawarliśmy kilka ciekawych porad, które pomogą ci najlepiej wykorzystać klasę Łowcy nagród.

 • Jako że klasy w Red Dead Online można dowolnie łączyć, Łowcy powinni rozważyć również profesję Kolekcjonera. Wtedy podczas tropienia i chwytania ściganych przestępców można się również rozglądać za wartościowymi przedmiotami, które zapewnią dodatkowe PD kolekcjonera. Pamiętaj, by przeszukiwać zwłoki przeciwników
 • W miarę jak będziesz zdobywać kolejne rangi Łowcy, na tablicach z listami gończymi zaczną się pojawiać coraz bardziej wymagające zlecenia. Wraz ze wzrostem poziomu trudności zwiększa się jednak nagroda
 • Unikanie kul podczas jazdy to świetna umiejętność, która może cię uratować nie tylko podczas misji Łowcy nagród, ale też przy spotkaniach z agresywnymi graczami. Aby wykonać unik na końskim grzbiecie, przytrzymaj L2/LT, a potem naciśnij kwardat/X
 • Wykonywanie zadań Łowcy w grupie jest znacznie łatwiejsze i szybsze, bo można złapać wielu przeciwników na raz. Zaproś znajomych do sesji
 • Sam też możesz jednak spróbować uchwycić dwa cele jednocześnie. Jednego spętaj i zarzuć na konia, a drugiego ciągnij podczas jazdy na lasso. Pamiętaj jednak, że może nie przeżyć podróży, a poza tym taka metoda nie pozwala bronić się przed atakującymi
 • Przestępcy uciekają z więzów i zeskakują z konia? Potrzebujesz wzmocnionego lassa, czyli jednego z unikalnych przedmiotów, dostępnych tylko dla tej klasy
 • Jeżeli w kampanii Red Dead Redemption 2 brakowało ci pełnoprawnego kręcenia rewolwerami na palcu, to klasa Łowcy nagród pozwoli ci spełnić fantazje o byciu prawdziwym rewolwerowcem

Następnie: Red Dead Online - Handlarz: szczegóły klasy, rangi i umiejętności, jak zostać

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - profesje na pograniczu: klasy postaci - którą wybrać, czym są

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze