Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - jak szybko zarabiać pieniądze

Najlepsze sposoby na łatwe pieniądze w RDR 2 Online.

W Red Dead Online, tak samo jak w komponencie sieciowym GTA 5, liczą się pieniądze. To za gotówkę kupisz wszystko, czego potrzebujesz i czym możesz pochwalić się na wirtualnym Dzikim Zachodzie.

Mowa między innymi o koniach, ubraniach, broni, amunicji i lekach. W Red Dead Online nie ma nic za darmo, więc dobrze jest wiedzieć, które aktywności przynoszą najwięcej zarobku. Dowiesz się tego, czytając niniejszy poradnik.

Najszybsze sposoby na zarabianie

Choć niemal wszystkie akcje w Red Dead Online pozwolą ci nieco zarobić, niektórymi aktywnościami w szczególności warto się zainteresować, bo są zwyczajnie bardziej opłacalne od innych.

Warto się ich podejmować, ponieważ niektóre cenne przedmioty w RDO potrafią być dość drogie - mowa chociażby o specjalnych rodzajach amunicji czy broniach.

Bierz udział w misjach fabularnych

Misje w Red Dead Online nie tylko są jednym z najciekawszych rodzajów zajęć, ale pozwalają też zdobyć sporą ilość gotówki. Za wykonanie niektórych zadań fabularnych otrzymasz 20, 30, a nawet 70 dolarów.

Aby dołączyć do misji, podczas rozgrywki swobodnej naciśnij lewą strzałkę na d-padzie, następnie wybierz opcję „Szybkie dołączenie”, a potem „Czekaj na misję fabularną”. Dzięki temu oznaczysz się jako gracz czekający na zadanie i już po kilku chwilach powinieneś rozpocząć przygodę z innymi zawodnikami.

Wkrótce zaktualizujemy tekst o nazwy i opis najbardziej opłacalnych misji.

Sprzedawaj skóry zwierząt

W Red Dead Online często spotkasz stada wilków w losowych miejscach. To dobra okazja do zarobku. Wystarczy zabić zwierzęta, a potem je oskórować - tak samo jak w trybie dla jednego gracza.

Zarzuć skóry na wierzchowca, a potem udaj się do rzeźnika, by sprzedać zdobycz - otrzymasz za nią zadowalającą ilość pieniędzy. Pamiętaj, że jeśli zabijesz zwierzęta łukiem albo nożem, ich skóry będą lepszej jakości, więc rzeźnik zapłaci za nie więcej.

Warto co jakiś czas zaglądać do rzeźnika i pozbywać się niedawnych zdobyczy. Regularność tej aktywności pozwoli ci szybko się wzbogacić.

Pamiętaj o przeszukiwaniu ciał

Przeszukiwanie zwłok może być nieco uciążliwe przez długość animacji, jednak na dłuższą metę jest bardzo opłacalne. O ile inni polegli gracze nie pozwolą ci się wzbogacić, o tyle wrogowie kierowani przez sztuczną inteligencję mogą mieć kilka dolarów ukrytych w kieszeniach.

Przeszukując ciała znajdziesz też prowiant oraz - co najważniejsze - zegarki. Te wartościowe przedmioty możesz sprzedać u pasera w dobrej cenie. Pamiętaj jednak, aby odwiedzać go regularnie, bo ekwipunek ma ograniczoną pojemność.

Czy można przenieść pieniądze z trybu fabularnego do Red Dead Online?

Niewykluczone, że jeśli grałeś już długo w Red Dead Redemption 2, masz na koncie nawet kilka tysięcy dolarów, które zdecydowanie pomogłyby ci w rozgrywce wieloosobowej.

Niestety, nie ma możliwości przeniesienia zdobytych przez Arthura Morgana pieniędzy do Red Dead Online. To dwa osobne tryby, których nie da się w żaden sposób połączyć - podobnie jak w przypadku GTA 5 i GTA Online.


O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze