Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - jak stworzyć bandę i grać ze znajomymi

Zabawa w trybie kooperacji (co-op) w RDR 2 Online.

Rozgrywka z grupą ludzi w Red Dead Online to klucz do dobrej zabawy. Nie dość, że łatwiej wykonywać wszelkie zadania i misje, to jeszcze inni gracze zastanowią się dwa razy, zanim was zaatakują.

Formowanie tak zwanych band odbywa się na kilka sposobów, a w dodatku grupy podzielono na stałe i tymczasowe. Wszystkie najważniejsze informacje o grze kooperacyjnej znajdziesz w tym poradniku.

Jak dołączyć do bandy

Tworzenie grupy w Red Dead Online jest bardzo prostą czynnością, a dodatkowo możesz ją wykonać jeszcze zanim rozpoczniesz rozgrywkę.

Po prostu wybierz opcję „Dołącz do bandy” z głównego menu gry. Zobaczysz listę przyjaciół, którzy znajdują się w grze. Wystarczy potwierdzić wybór, aby uformować bandę.

Do grupy można dołączyć jednak nie tylko z poziomu głównego menu, ale już w trakcie zabawy. Podczas zwiedzania świata w rozgrywce swobodnej naciśnij lewą strzałkę na d-padzie, by otworzyć listę. Tam skorzystaj z opcji „Banda”.

Na początku wyświetlą ci się bandy innych graczy, do których możesz dołączyć (o ile takie są dostępne na serwerze). Z kolei aby stworzyć własną grupę, naciśnij kwadrat/X.

Wśród kilku opcji, które możesz ustalić, najważniejszy jest rodzaj bandy. Do wyboru masz grupę tymczasową i stałą. Opisujemy je poniżej.

Dodatkowo masz jeszcze wpływ na:

  • prywatność - czy każdy będzie mógł dołączyć, czy może grupa zarezerwowana jest tylko dla zaproszonych
  • ogień bratobójczy - czy członkowie bandy mogą zadawać sobie nawzajem obrażenia
  • obóz - miejsce siedziby
  • nazwę

Banda tymczasowa

Jeżeli po skorzystaniu z menu tworzenia bandy wybierzesz opcję tymczasową, stworzysz grupę tylko na jedną rozgrywkę, a gra dobierze do niej losowych dostępnych graczy.

Po wyjściu z rozgrywki tymczasowa grupa nie będzie już dla ciebie dostępna. To doskonały sposób, aby szybko znaleźć kilka osób do pojedynczego napadu lub najazdu na wrogi obóz.

Opłata za stworzenie tymczasowej bandy to 2 dolary.

Banda stała

W inny sposób działa banda stała. Ten rodzaj grupy jest trwały, bo nie przestaje obowiązywać nawet, gdy wszyscy członkowie wyjdą z gry. To dobre wyjście, jeżeli w grze bawią się nasi dobrzy znajomi.

Trwała banda kosztuje jednak znacznie więcej niż tymczasowa, bo aż 200 dolarów.


O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze