Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - Honor: jak zwiększyć i zresetować, efekty

Wszystko o systemie moralności.

Do Red Dead Online, podobnie jak do trybu fabularnego, zaimplementowano system Honoru. Twoje kluczowe działania i czynności definiują, czy jesteś - w uproszczeniu - dobrym czy złym człowiekiem.

Z tego poradnika dowiesz się, jak sprawdzić poziom Honoru, na co wpływa omawiany wskaźnik i czy da się zresetować jego wartość.

Jak działa Honor w Red Dead Online

Honor w trybie multiplayer działa w podobny sposób jak w przygodzie dla jednego gracza. Oznacza to, że jego wartość będzie się szybko zmniejszać, jeśli będziesz zabijał niewinnych ludzi - w tym innych graczy.

Podczas misji w Red Dead Online nie raz nadarzy się okazja dokonania ważnego wyboru moralnego - przykładowo czy pozostawić kogoś przy życiu, czy zabić go z zimną krwią. Jeżeli okażesz łaskę, takie zadanie przyniesie ci nieco Honoru. Analogicznie - jeżeli wybierzesz tę brutalną opcję, utracisz Honor.

Jeżeli chcesz sprawdzić swój aktualny stan Honoru, podczas rozgrywki naciśnij strzałkę w dół na d-padzie i spójrz na pasek u dołu ekranu.

Z kolei jeżeli chcesz się przekonać, jaki wpływ ma aktualny poziom Honoru, włącz menu pauzy, a potem przejdź do zakładki „Gracz” i wybierz swoją postać.

Z tego poziomu musisz jeszcze wybrać opcję „Ogólne”, by dotrzeć do statystyk związanych z omawianą wartością. Kidy wybierzesz „Honor” z listy, w lewym dolnym roku ekranu zobaczysz informację związaną z aktualnym efektem wynikającym z poziomu Honoru.

Z tego miejsca dowiesz się, czy aktualnie płacisz więcej, czy mniej w sklepach, oraz poznasz dokładną wartość procentową ulgi lub kary. Jeżeli twój Honor spadł poniżej zera, sprzedawcy zechcą od ciebie więcej pieniędzy - i analogicznie.

Jak zresetować Honor

Co się dzieje, jeżeli gracz posunie się za daleko, a Honor osiągnie ekstremalną wartość, która będzie przeszkadzać w rozgrywce? Okazuje się, że w dowolnej chwili można zresetować ten wskaźnik.

Aby to zrobić, musisz udać się do Starego Jonesa. Dokładną lokalizację zaznaczyliśmy na poniższej mapie.

Stary Jones zresetuje wartość twojego Honoru do zera, jednak nie bezinteresownie - za każdym razem, kiedy będziesz chciał wykonać taką usługę, musisz zapłacić 3 sztabki złota.

Niestety, nie jest to surowiec łatwy do zdobycia. W trybie beta złota nie można jeszcze kupić za realne pieniądze, ale po premierze każdy zainteresowany nabędzie je w formie mikrotransakcji.


O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze