Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Ash - ruszyła zbiórka pieniędzy na następcę Mega Man Legends

Platformówka 3D od Inafune.

Keiji Inafune mówił w ostatnim wywiadzie z Eurogamerem, jak ważna jest innowacja i rozwój gier. Zapewne dlatego japoński producent postanowił wyprodukować duchowego następcę klasycznej serii Mega Man Legends, rozpoczynając kampanię na Kickstarterze.

Grafika koncepcyjna

Projekt otrzymał tytuł Red Ash i reprezentuje gatunek trójwymiarowych platformówek z perspektywą trzeciej osoby, z elementami strzelanek i RPG.

„Jednym z głównych założeń projektu jest wprowadzenie współczesnych elementów rozgrywki do klasycznej formuły action adventure” - napisano w ogłoszeniu.

Standardowa seria Mega Man to platformówki 2D z widokiem z boku, ze szczątkową fabułą. Tymczasem debiutujący w 1997 roku cykl Mega Man Legends postawił na trzy wymiary i rozbudowaną historię - tak samo ma być właśnie w Red Ash.

Tym samym Inafune zatoczył pełny krąg. We wrześniu ukaże się jego platformówka Mighty No. 9, czyli duchowy następca klasycznego Mega Mana - teraz czas na wskrzeszenie pod-cyklu Legends.

Fabuła nowej gry opowiada o Becku. Zadaniem jest przedostanie się do wnętrza mobilnej cytadeli KalKanon, gdzie znajdziemy wioskę, zamek i ukryte podziemia, czekające na eksplorację.

Inafune i jego studio comcept ma w planach przygotowanie interakcji z postaciami niezależnymi, „poczucie swobody” i jaskinie z elementami horroru. W czasie przygody zdobędziemy pieniądze, które wydamy na usprawnienia wyposażenia i umiejętności postaci.

Twórcy chcą zebrać minimum 800 tysięcy dolarów. Premierę zaplanowano wstępnie na lipiec 2017 roku, a jedyna potwierdzona obecnie platforma docelowa to PC.

Jednocześnie trwa osobna zbiórka na film animowany w tym samym uniwersum, od firmy Studio 4°C.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze