Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reaper of Souls pierwszym dodatkiem do Diablo 3

Nowa klasa postaci i rozdział historii. Opublikowano pierwsze fragmenty rozgrywki i teaser.

Blizzard potwierdził krążące od jakiegoś czasu nieoficjalne informacje. Podczas konferencji na Gamescomie ujawniono, że Reaper of Souls będzie pierwszym dodatkiem do Diablo 3.

Twórcy rozszerzą grę o nową klasę postaci - Templariusza (ang. Crusader). Potężny wojownik przypomina nieco Paladyna z Diablo 2 i bazuje na ciężkiej zbroi, preferując walkę z mieczem i tarczą. Otrzymamy także kolejny akt historii.

Fabuła opowiada o Malthaelu - aniele śmierci, który opanował kamień dusz więżący samego Diablo. Blizzard zapowiada „mroczniejszą” atmosferę i nowe potwory: demoniczne Serafiny, Summoner of the Dead, Egzekutorów oraz Death Maiden.

Pościg za aniołem zaprowadzi bohaterów do pełnego sekretów gotyckiego miasta Westmarch, a producent przyśpieszył przejścia pomiędzy lokacjami i czasy ładowania na porzeby lokacji pełnej budynków.

Znacznie usprawniono także system odpowiedzialny za znajdywane przedmioty - z potworów wypadnie mniej wyposażenia, ale podnoszony ekwipunek będzie miał większy wpływ na postać. Przygotowywana jest także machanika Smart Drop, dzięki której broń i zbroje automatycznie dostosują się do statystyk prowadzonej klasy - o ile dopisze nam szczęście. Wzrośnie także znaczenie legendarnych przedmiotów.

Nowy rzemieślnik w Westmarch za odpowiednią opłatą przekształci statystyki dowolnego przedmioty w inne, lepiej pasujące do naszej postaci, na wzór systemu z World of Warcraft.

Całkowicie przeprojektowano zawartość końcową gry. Do 70 podniesiono maksymalny poziom postaci, co wiąże się z nowymi umiejętnościami i runami. Zmieniono także system Paragon - teraz dodatkowe poziomy będziemy zdobywać w nieskończoność.

Nie ogłoszono daty premiery.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze