Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rainbow Six Siege z pakietem tekstur w wysokiej rozdzielczości

Tylko na PC.

Ubisoft opublikował pierwszą większą aktualizację sieciowej strzelanki Rainbow Six Siege, wprowadzając między innymi darmowy pakiet tekstur w wysokiej rozdzielczości na PC.

Nowy celownik Glaza

Nowe powierzchnie - do pobrania osobo w aplikacji Uplay - przeznaczone są dla najczęściej oglądanych elementów, takich jak postacie i bronie - wyjaśniono na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Wydawca zaznacza, że tekstury wymagają 4 GB pamięci VRAM dla ekranów 1080p i 1440p, ale już osoby zainteresowane rozdzielczością 4K powinny posiadać ponad 6 GB pamięci graficznej, ze względu na zwiększone wymagania dla cieni i oświetlenia.

Aktualizacja rozwiązuje też szereg pomniejszych błędów, a także usprawnia wykrywanie trafień. Ta ostatnia kwestia jest jednak ciągle dopracowywana, ponieważ kłopoty w tej sferze związane są z większą liczbą problemów, także po stronie serwerów.

W planach jest między innymi aktualizowanie pozycji gracza 60 razy na sekundę (zamiast 30, jak teraz). Do tego możliwość wybrania regionu świata, z jakim się łączymy.

W osobnym komunikacie poinformowano, że w przyszłym roku gra wzbogaci się o osobną playlistę z „hardcore'owymi” trybami zabawy, z większym poziomem trudności. Szczegóły nie są obecnie znane, ale możemy liczyć na przykład na ograniczony HUD.

„Rainbow Six Siege oscyluje nieco bardziej w kierunku akcji i widowiskowych potyczek, ale jednocześnie nie neguje konieczności strategicznego podejścia. Gra nie zawiedzie żadnego miłośnika taktycznych strzelanek” - napisał w recenzji Łukasz.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze