Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rainbow Six Siege może otrzymać kampanię dla pojedynczego gracza - sugeruje ankieta

Ubisoft chce rozwinąć strzelankę w „innym kierunku”.

Ubisoft rozesłał do graczy Rainbow Six Siege ankietę, w której pyta o opinie na temat przyszłości sieciowej strzelanki. Wydawca nie ukrywa, że rozważa rozwinięcie tytułu w „zupełnie innym kierunku”.

Ujawniony przez użytkowników forum Reddit kwestionariusz składa się z kilkunastu punktów. Jeden z nich dotyczy potencjalnych trybów rozgrywki, które miłośnicy produkcji chcieliby otrzymać w późniejszym okresie.

Przedstawiono łącznie sześć propozycji, ale uwagę zwracają dwie. Okazuje się, że twórcy biorą pod uwagę zaimplementowanie kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza oraz wariant z eksploracją otwartego świata. Poniżej fragment ankiety.

Pozostałe pomysły to kooperacja z walką przeciwko sztucznej inteligencji, a także nowe wersje capture the flag, zespołowego deathmatchu i rywalizacji z innymi użytkownikami. Każdy ankietowani mogą ocenić w czterostopniowej skali.

Oczywiście fakt, że Ubisoft rozważa dodanie kampanii fabularnej nie oznacza, że taka rzeczywiście się pojawi. Tryb dla pojedynczego gracza byłby dużą nowością, ale przygotowanie podobnego modułu wymagałoby dużych nakładów pracy.

Rainbow Six Siege oferuje na razie jedynie rozgrywkę wieloosobową

Zobacz: Rainbow Six Siege - poradnik na start

Niewykluczone, że wariant do zabawy w pojedynkę mógłby trafić do kolejnej odsłony cyklu. To o tyle możliwe, ze w kwestionariuszu zapytano ankietowanych, ile byliby gotowy zapłacić za odrębną grę z nowymi wariantami, mapami, przeciwnikami i przedmiotami kosmetycznymi.

Rainbow Six Siege zadebiutowało na rynku cztery lata temu, ale na początku ubiegłego roku Ubisoft obiecywał, że zamierza rozwijać produkcje przez kolejną dekadę. Na razie firma dotrzymuje słowa - regularnie pojawiają się dodatkowe treści, w tym postacie i plansze.

Źródło: Reddit

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze