Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rainbow Six Extraction - poradnik i najlepsze porady

Kooperacja, gra solo, cele misji i mechanika.

Witamy! Przed wami poradnik do Rainbow Six Extraction. To najnowsza strzelanka Ubisoftu, która stawia na rozgrywkę w kooperacji. Pozwala trójce graczy mierzyć się z niebezpiecznymi kosmitami.

W tej publikacji wyjaśniamy wszystkie zasady gry. Opisujemy różne elementy mechaniki i tłumaczymy, jak wykonać wszystkie rodzaje celów misji, których jest naprawdę sporo.

Rainbow Six Extraction potrafi rzucić duże wyzwanie. To wymagająca strzelanka, która z pewnością trafi w gusta wszystkich tych, którym niestraszny jest wysoki poziom trudności.


Na tej stronie:


Rozgrywka i mechanika

Jak grać w Rainbow Six Extraction? Tutaj zbieramy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z mechaniką rozgrywki w tej kooperacyjnej strzelance.


Tryby i cele misji

Poniżej znajdziecie opis wszystkich celów gry, na które traficie podczas wykonywania misji. Tytuł oferuje kilkanaście różnorodnych typów zadań.

Wkrótce aktualizacja.


Poradnik do Rainbow Six Extraction - interfejs i porady

Interfejs i oznaczenia na ekranie. Poniżej znajdziesz opis wszystkich najważniejszych ikon i elementów, które pojawiają się na ekranie podczas rozgrywki.

  1. Czas misji oraz trzy małe ikony symbolizujące stan wykonania celów.
  2. Ikony wszystkich członków zespołu.
  3. Pasek zdrowia postaci. Niebieski kolor oznacza zdrowie tymczasowe.
  4. Ikona śluzy, do której trzeba się udać po wykonaniu celu.
  5. Ikona zdolności specjalnej.
  6. Od lewej: amunicja, oznaczanie wrogów, gadżety

Wskazówki na start

- Znajdź ekipę. Granie solo jest możliwe, lecz niezbyt optymalne. Wiele celów misji jest zaprojektowanych z myślą o pełnej, trzyosobowej drużynie. Pamiętaj, że kupując grę, możesz zaprosić dwóch znajomych do darmowej zabawy przez 14 dni.

- Nie śpiesz się. W przeciwieństwie do niektórych strzelanek co-opowych, w Rainbow Six Extraction najczęściej warto poruszać się powoli, nawet kucając. W ten sposób można pokonywać napotkanych wrogów po cichu, o ile mamy broń z tłumikiem. Niewywoływanie alarmu jest często preferowane.

- Pamiętaj o destrukcji otoczenia. Możesz niszczyć niektóre ściany, by tworzyć nowe przejścia, lecz to samo mogą też zrobić kosmici. Dlatego trzeba być czujnym.

- Rozglądaj się. Szczególnie po wchodzeniu do nowego pomieszczenia w zamkniętych budynkach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Zaraz za rogiem mogą być schowane chociażby irytujące, toksyczne miny, które przylepiają się do postaci znajdującej się w ich pobliżu.

- Przygotuj się do gry różnymi postaciami. Kiedy stracisz operatora, musisz go uratować podczas innej misji, zanim użyjesz go ponownie. W Rainbow Six Extraction musisz przyzwyczaić się do gry wieloma bohaterami. Czasem niektórzy muszą też po prostu odpocząć po zadaniu, by odzyskać utracone zdrowie.

- Korzystaj z tłumików. Każda klasa ma przynajmniej jedną broń z tłumikiem na wyposażeniu. Czasem może to być broń poboczna, jak pistolet. To jednak niezwykle ważne. Często lepiej bowiem eliminować pojedynczych wrogów czy gniazda bez zwracania uwagi innych przeciwników.

- Dbaj o zdrowie. Nie szarżuj. Pamiętaj, że po ukończeniu misji, postaci pozostaje tyle zdrowia, ile ma na końcu etapu. Całe zdrowie nie regeneruje się automatycznie po ukończeniu rozgrywki. Im więcej zdrowia stracisz, tym dłużej trzeba potem czekać (i grać innymi postaciami), aż operator odzyska pełnię HP.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Rainbow Six: Extraction

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Komentarze