Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rainbow Six Extraction - operator zaginiony w akcji, jak uratować

Jak odzyskać zaginioną postać.

W Rainbow Six Extraction wykonujemy różne cele misji, zawsze dobierane losowo. Czasem jednak wiemy, jaki cel się pojawi - może to być bowiem ratowanie operatora, którego wcześniej straciliśmy.

W menu wyboru misji zobaczysz czerwoną ikonę maski gazowej, która wskazuje ci, w której misji będzie cel uratowania operatora. Gdy zaczniesz misję, nie wiadomo tylko, który z kolei będzie ten cel - może być pierwszym celem na mapie, a może być też trzecim.Jak znaleźć zaginionego

Extraction nie pokazuje nigdy lokalizacji celu. Sami musicie znaleźć obszar każdego zadania - także zaginionego w akcji operatora. Teren, na którym jest więziony, można jednak łatwo rozpoznać, bo pełno tam czarnego rozrostu (1).

Na takim właśnie terenie zobaczysz czarną konstrukcję (2) przypominającą kolumnę czy drzewo. Wychodzą z niej pnącza rozrostu.

Podejdź do tego obiektu, a znajdziesz tam przetrzymywanego operatora (3). Zacznij go wyciągać.


Ratowanie operatora

Kiedy chwycisz operatora i zaczniesz go wyciągać, musisz sprawić, że ikona maski (4) dosięgnie prawej strony paska. Musisz w tym celu po prostu trzymać przycisk interakcji (F na klawiaturze lub X/kwadrat na padzie). Trzeba też uważać na czerwone ikony (5), które symbolizują ładunki wysyłane przez pnącza

Ładunki te (6) należy zniszczyć, zanim dotrą do operatora. Jeśli grasz solo, musisz więc puścić ofiarę, by móc używać broni. Łatwiej jest więc, gdy gramy z innymi.

Kiedy wyciągniesz uwięzionego operatora, zarzucisz go sobie na ramię. Musisz z nim po prostu dotrzeć do punktu ewakuacji.

Na miejscu włóż operatora do kapsuły (7). Później możesz się ewakuować, albo kontynuować wykonywanie kolejnych celów, jeśli jakieś jeszcze pozostały.

Uratowany operator będzie już dostępny do wyboru, lecz będzie mieć obniżony poziom zdrowia i musisz rozegrać 2-3 gry innymi postaciami, zanim uratowany w pełni się wyleczy.

Spis treści: Rainbow Six Extraction - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rainbow Six Extraction - niszczenie ścian

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze