Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - szybka podróż i zapisywanie gry

Poznaj sposoby na błyskawiczne przemieszczanie się i sposoby zapisu postępów.

W Rage 2 autorzy przygotowali otwarty świat, po którym możemy swobodnie się poruszać praktycznie od samego początku zabawy. I chociaż do dyspozycji gracza oddano wiele różnych pojazdów, to przejazd między dwoma, oddalonymi od siebie punktami, nadal może zabierać sporo czasu.

Na szczęście istnieje możliwość znacznego przyspieszenia tego procesu. Jest to możliwe, dzięki znajdującej się w grze opcji szybkiej podróży.

W jaki sposób z niej skorzystać. Wystarczy uruchomić mapę i najechać na punkt, do którego chcemy się dostać. Rozwinie się wtedy tabela z informacją, a na jej dole pojawi się opcja Szybka podróż (1). Wystarczy teraz wcisnąć znajdujący się przy niej klawisz, a już po chwili znajdziemy się na miejscu.

Nie oznacza to jednak, że w ten sposób można dostać się do każdego miejsca. Szybkie podróże można odbywać tylko do odkrytych miast (2), miejscówek Mutant Bash TV (3) oraz torów wyścigowych (4). Do innych lokacji trzeba będzie już dostać się samemu.

Zapis gry

Autorzy Rage 2 przygotowali dwie możliwości zapisywania postępów w rozgrywce. Pierwszy z nich to zapis automatyczny, na który nie mamy żadnego wpływu. Zapis automatyczny dokonuje się między innymi w kluczowych miejscach wykonywanych misji czy po ich zakończeniu.

Druga możliwość to skorzystanie z ręcznego zapisywania gry. Aby to uczynić należy przejść do menu głównego i wybrać z niego opcję Zapisz grę (5). W tym momencie pojawi się lista punktów zapisu - wystarczy wybrać jeden z nich i zapisać grę.

Należy przy tym pamiętać, że po wczytaniu nie zawsze znajdziemy się dokładnie w samym punkcie zapisu. Czasami zostaniemy przeniesieni do najbliższej odkrytej lokacji.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Rage 2

Najnowsze artykuły