Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Stacje ładowania Echo, Konwoje, Wyścigi

Czynności i zadania, których możesz się podjąć w trakcie podróży po pustkowiach.

Podczas rozgrywki w Rage 2 natkniesz się na wiele różnego rodzaju miejsc, do których możesz dotrzeć. Większość z nich jest oznaczana na mapie innym symbolem i wiąże się z realizacją różnych celów.

Na bieżącej stronie znajdziesz opis dwóch takich miejsc. Są to:

  • Stacje ładowania Echo
  • Konwoje
  • Wyścigi

Stacje ładowania Echo

Stacje ładowania są kolejnymi punktami na mapie, z którymi są związane pewne zadania do wykonania. Miejscówki te umożliwiają poprawienie stosunków z Loosum Hagar i odblokowywanie kolejnych misji fabularnych.

Po dotarciu do stacji należy w pierwszej kolejności oczyścić teren z przeciwników. Kiedy to uczynisz skieruj się do pylonu stacji ładowania i aktywuj znajdujący się przy nim panel (1). W ten sposób rozpoczniesz proces jego przeciążania.

Teraz należy przez określony czas (2) nie dopuszczać atakujących wrogów (3) do tego, aby przerwali proces przeładowywania. Na ogół rywale atakują falami o coraz większej liczebności, dlatego ważne jest aby pozostawać w ruchu i korzystać z okolicznych osłon. Po przeciążeniu pylonu dojdzie do eksplozji, co zakończy nasze zadanie w danej lokacji.


Konwoje

Czasami w trakcie przemierzania świata gry możesz natknąć się na składające się z grupy pojazdów konwoje. Jeśli chcesz, to możesz atakować takie grupy, żeby zdobywać kolejne punkty do poziomu zaufania Loosum Hagar.

W trakcie nawiązania walki musisz uważać na zrzucane na drogę elektryczne pułapki (1) i w pierwszej kolejności zająć się zniszczeniem mniejszych pojazdów (2). Ataki konwojów najlepiej przeprowadzać mocno opancerzonymi pojazdami z mocną bronią. Dobrym przykładem jest potężny czołg Kserkses III (3), którego potężne działo w pełni rekompensuje niezbyt dużą szybkość.

Po uporaniu się z mniejszymi pojazdami trzeba będzie jeszcze zniszczyć największą maszynę, nazywaną Anihilatorem (4). W walce z nim bardzo przydają się bronie o dużej sile rażenia. Ostrzeliwuj go tak długo, aż poziom wytrzymałości (5) spadnie do zera, co zakończy walkę z konwojem. Jeśli chcesz mieć zaznaczoną pozycję konwojów na mapie, to możesz rozwinąć w projektach Loosum Namierzacz konwojów.


Wyścigi

Podczas jeżdżenia po mapie świata możesz w różnych regionach spotkać pojazdy mijające bohatera na drodze.

Część z nich, to auta wyścigowe (1), z którymi możesz wziąć udział w zawodach. Jeśli jesteś tym zainteresowany, to zbliż się do takiego auta i wciśnij oraz przytrzymaj klawisz (2), który się wyświetli.

Po chwili rozpocznie się wyścig. Należy podążać przez trasę oznaczoną specjalnymi strzałkami (3). W trakcie wyścigu koniecznie korzystaj z nitro, dzięki czemu będziesz mógł wyprzedzić rywala i utrzymać nad nim przewagę. W lewym górnym narożniku znajdziesz dodatkowe informacje (4) o wyścigu, w tym ilość okrążeń, które należy wykonać.

Wyścig kończy się w momencie przejechania przez linię mety (5). Jeśli zwyciężysz, to otrzymasz nagrodę w postaci części do pojazdów, dzięki którym możesz rozwijać maszyny.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Rage 2

Najnowsze artykuły