Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - pojazdy: odblokowanie, przyzwanie, naprawa i ulepszanie

Podstawowe czynności związane z maszynami występującymi w grze.

Pojazdy odgrywają niezwykle ważną rolę w świecie Rage 2. Dzięki nim możesz szybko przemierzać pustkowia i dostawać się do upatrzonych miejsc, a także wspomagać się w walkach ich bronią pokładową.

Autorzy zaoferowali bardzo szeroki wachlarz pojazdów, z których możemy korzystać. W praktyce oznacza to, że niemal każda maszyna, jaką spotkamy podczas eksploracji świata gry, nadaje się do poprowadzenia.

Na bieżącej stronie dowiesz się:

  • Jak odblokowywać nowe maszyny
  • Jak przyzywać pojazdy
  • Jak naprawiać pojazdy
  • Jak uzupełniać amunicję w Feniksie
  • Jak ulepszać Feniksa

W jaki sposób zdobywać nowe pojazdy? Przede wszystkim należy rozwinąć projekt podstawowy o nazwie Rozbudowa menu pojazdów u Lily Rowley. Od tej pory wystarczy znaleźć jakąś maszynę, wejść do niej i wjechać do jakiegoś miasta handlowego, aby pojazd trafił do naszego garażu. Czasami trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki (1), na przykład rozwinąć poziom zaufania u któregoś z sojuszników lub wykonać misję, po której otrzymamy dostęp do lokacji z daną maszyną.

Jeśli dana maszyna znajduje się już w naszej bazie i chcemy z niej skorzystać, ale nie ma jej fizycznie w pobliżu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją wezwać. Wystarczy przejść na zakładkę Pojazdy, a potem, będąc w otwartym terenie, skorzystać z opcji Wezwij (2). Po zapłaceniu 10$ pojazd wyląduje tuż przed bohaterem.

Zdarza się, że w wyniku wypadku lub ostrzału przeciwnika wytrzymałość pojazdu spadnie. Jeśli chcesz uchronić go przed zniszczeniem, to możesz skorzystać z opcji naprawy. Aby to uczynić znajdź bezpieczne miejsce, wysiądź z maszyny i podejdź do niej od przodu.

Po podejściu do maski wyświetli się możliwość użycia skupienia (3). Skorzystaj z niej, a po chwili pojazd zostanie naprawiony. Należy pamiętać, że w ten sposób możemy naprawiać tylko Feniksa. Jeśli chodzi o uzupełnianie amunicji, to możemy ją kupować u niektórych handlarzy.

Kolejną rzeczą, o której warto wiedzieć, jest możliwość ulepszania podstawowego pojazdu, czyli Feniksa. Aby z niej skorzystać przejdź do zakładki Pojazdy, wybierz z góry listy po lewej Feniksa, a potem wybierz opcję Zobacz ulepszenia (4).

Po jej wybraniu otworzy się nowe menu z dostępnymi ulepszeniami (5). Po wybraniu któregoś z nich sprawdź jego cenę wyrażoną w częściach pojazdu (6) i, jeśli posiadasz fundusze, dokonaj zakupu (7).


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze