Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 - Crossover: laboratorium, więźniowie, Cybermiażdżyciel, DNA, boss generał Cross

Wkraczamy do bazy, w której ukrywa się nasz główny wróg.

Jest to drugie zadanie fabularne dla Dr Kvasira, które staje się dostępne po wykonaniu poprzedniej misji o nazwie Kontrola lotów. Aby je rozpocząć porozmawiaj z Kvasirem, a potem udaj się do punktu na południowym zachodzie, gdzie znajduje się stacja badań genetycznych.

Rozpraw się ze strażnikami pilnującymi wejścia do środka, po czym skieruj się do budynku. Wyrusz wzdłuż korytarzy i skorzystaj z windy, kiedy do niej dotrzesz. Po zjechaniu na dół przejdź przez korytarz. Na końcu trafisz do sali, w której pojawi się sporo wrogów. Rozpraw się z nimi i przejdź przez drzwi, otworzone przez jednego z nieprzyjaciół.

Dotrzesz do pokoju więziennego, o którym zamelduj Kvasirowi. Następnie podejdź do konsoli (1) i przy jej pomocy otwórz lokalne cele (2), wypuszczając na wolność przetrzymywanych tam ludzi.

Odeprzyj atak wrogów i przejdź do sąsiedniego pomieszczenia. Z dziury w ziemi wyskoczy kolejna grupa rywali. Skorzystaj z dziury (3), żeby dostać się kilka pięter niżej.

Rusz przed siebie, a trafisz na dużą arenę. Po chwili pojawi się na niej Cybermiażdżyciel. Jak zwykle najpierw ostrzelaj słaby punkt na jego klatce piersiowej, a potem zniszcz ogniwo (4) na jego plecach. Powtórz całą akcję jeszcze raz, a na koniec ostrzelaj głowę przeciwnika, dzięki czemu szybko go wykończysz.

Użyj pobliskiej windy, żeby wjechać wyżej i kontynuuj, aż do sali więziennej. Użyj panelu (5), żeby otworzyć wejście do celi, w której siedzi przetrzymywany człowiek (6). Porozmawiaj z nim i, jeśli chcesz, to pootwieraj pozostałe cele, w których znajdziesz między innymi pociski do różnych broni.

Po rozmowie z więźniem udaj się do pobliskiej kapsuły (7) i poczekaj, aż przewiezie bohatera do sąsiedniej lokacji.

Walka z bossem - generał Cross

Po wylądowaniu na arenie po chwili pojawi się na niej główny przeciwnik, czyli generał Cross.

Przede wszystkim należy trzymać się na dystans, aby nie prowokować do silnych ataków wręcz. Ataki dystansowe w postaci wystrzeliwanych pocisków (8) oraz pierścieni elektrycznych (9) najlepiej omijać sprintem oraz z wykorzystaniem odskoku.

W międzyczasie staraj się cały czas ostrzeliwać Crossa. Kiedy zabierzesz mu odpowiednią ilość zdrowia, to doskoczy do generatora na środku i stworzy wokół siebie barierę ochronną (10), przy okazji przywołując pomocników. W pierwszej kolejności rozpraw się z mniejszymi przeciwnikami, a potem zniszcz generatory (11) zasilające tarcze.

Po uczynieniu tego pojedynek będzie kontynuowany. Pamiętaj o trzymaniu się na dystans i ostrzeliwaniu wroga. Postępuje w ten sposób, aż rywal padnie. Po walce podejdź do jego ciała i wróć do Kvasira. Po rozmowie włóż głowę pokonanego rywala do ekstraktora DNA (12) i po chwili znów porozmawiaj z doktorem, co zakończy misję.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze