Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quake Live nie jest już tytułem Free to Play

Gracze są zaskoczeni.

Strzelanka Quake Live - jeszcze do niedawna dostępna za darmo, z opcjonalną subskrypcją - nie jest już produkcją Free to Play. Twórcy postawili na pełne zintegrowanie tytułu ze Steamem.

Klasyczna akcja

Cenę ustalono na 10 euro (ok. 43 zł).

Osoby, które posiadają już grę w bibliotece, nie muszą uiszczać dodatkowych opłat. Tymczasem twórcy szykują wsparcie dla list znajomych, komunikacji głosowej, warsztatu z modami i mapami czy wyszukiwarki serwerów z poziomu Steama.

Brzmi pozytywnie, ale część fanów krytykuje Bethesdę i id Software za brak ostrzeżeń i zapowiedzi, że do takich zmian dojdzie. Co więcej, zresetowano statystyki i poprzednie listy znajomych, a osoby opłacające wcześniej abonament mają problemy z dostępem do gry bez ponownego zapłacenia.

Quake Live debiutowało w 2010 roku, jako strzelanka działająca także w przeglądarce, w oparciu o silnik id Tech 3. Od 2013 roku gra jest już dostępna tylko jako samodzielna aplikacja, duchowy następca Quake 3 Arena - teraz produkcja stawia już tylko na Steam.

Strzelanka wywoła spore kontrowersje także w ubiegłym roku, gdy twórcy wprowadzili zmiany w rozgrywce, w celu przyciągnięcia większej liczby nowych graczy.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze