Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Putty Squad debiutuje w piątek na PS4

Klasyczna produkcja ze SNES-a.

Putty Squad - odświeżona wersja klasycznej platformówki z Super Nintendo Entertainment System, zadebiutuje już w najbliższy piątek, jako jeden z tytułów startowych PlayStation 4.

„Przyszłość gier wideo zbliża się wielkimi krokami” - zapewnia narrator w zwiastunie premierowym. Swojego charakterystycznego głosu użycza sam Brian Blessed.

Przyszłość gier wideo obejmuje kolorową kulkę, która toczy się, odbija i rozciąga w ramach przygotowanych etapów. Jak przystało na klasyczną platformówkę, akcję obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach.

Oryginalna wersja Putty Squad debiutowała w 1994 roku, jako sequel Putty. Grę wydano wyłącznie na SNES, choć Amiga i MS-DOS doczekały się wersji demonstracyjnej.

Wkrótce po debiucie na PlayStation 4, twórcy ze studia System 3 obiecują premierę na PlayStation 3, PlayStation Vita, Xboksie 360, Windows 8, Steamie, Nintendo DS oraz Nintendo 3DS.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze