Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG ma od teraz tło fabularne. Wiadomo, kto organizuje mecze battle royale

Zaskakująca historia.

PUBG Corporation opublikowało zwiastun czwartego sezonu rozgrywek w strzelance sieciowej PlayerUnknown's Battlegrounds. Dość nieoczekiwanie jednak materiał nie porusza kwestii nowości i aktualizacji, a wprowadza do gry fabułę.

Krótki film przenosi widzów do 1965 roku i przedstawia bombardowanie i inwazję wyspy Erangel (jedna z map w grze) z perspektywy chłopca. Młodzieniec skrył się przed oprawcami i przeżył atak.

- Wyspa pokazała przestraszonemu chłopcu, że może przetrwać - opowiada dorosły już bohater, wcielając się w narratora. Z materiału wynika, że to właśnie omawiana postać zbudowała na Erangel sieć kamer, organizuje rozgrywki i ogląda walkę zawodników ze swojej kryjówki.

Zawody są natomiast prowadzone po to, by każdy mógł „znaleźć prawdziwego siebie” i przezwyciężyć strach, a także by oddzielić prawdziwych wojowników od osób, które „są zbyt słabe, by zrozumieć”.

PUBG dołącza do Fortnite i Apex Legends, które również opowiadają historię

Nie wiadomo, kim są osoby, które toczą bój na przygotowanej przez obserwatora arenie i w jaki dokładnie sposób trafiają na wyspę.

Czwarty sezon PUBG rusza 24 lipca. Jedną z największych nowości są zmiany na wspomnianej mapie Erangel. Nie zabraknie też między innymi kolejnej Przepustki Survivor, nowej broni, pojazdu i funkcji chwytania się wysokich krawędzi.

Na koniec przypomnijmy, że powstaje fabularna gra w świecie PUBG. Szefem zespołu produkcyjnego jest Glen Schofield, producent wykonawczy Dead Space. Niewykluczone, że projekt będzie związany z krótką historią wprowadzoną przez zwiastun.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze