Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 zadebiutuje w listopadzie 2020 roku w cenie 500 dolarów - twierdzi analityk z Japonii

Uważa, że „chmura” nie zagrozi konsoli.

Analityk Hideki Yasuda z japońskiej firmy Ace Research Institute jest przekonany, że PlayStation 5, a więc konsola następnej generacji od Sony, zadebiutuje w listopadzie 2020 roku.

W raporcie poświęconym najnowszym wynikom finansowym koncernu, ekspert prognozuje, że sprzęt będzie dostępny za blisko 41 tysięcy jenów lub 499 dolarów. Druga kwota po prostym przeliczeniu na złotówki wynosi 1900 zł, ale do ceny doszłyby zapewne podatki i inne opłaty.

Japończyk twierdzi również, że w pierwszym roku fiskalnym (a więc do końca marca 2021 roku) PlayStation 5 znajdzie łącznie 6 milionów nabywców. Według prognoz analityka, w kolejnym rozejdzie się zaś następnych 15 milionów sztuk.

Jedną z niewiadomych jest cena PS5

Yasuda twierdzi ponadto, że inżynierowie urządzenia skupiają się na wyeliminowaniu wad i niedoróbek PS4. Niewykluczone, że jedną może być czas ładowania - Sony podkreśla, że najważniejszy w sprzęcie jest dysk SSD, który powinien skrócić wczytywanie.

Japoński ekspert wierzy także, że powstające platformy streamingowe (czyli pozwalające grać w produkcje uruchamiane na zewnętrznych serwerach) pokroju usługi Stadia od Google i xCloud od Microsoftu nie powinny zagrozić konsolom PlayStation.

Jedno wydaje się pewne: na PS5 nie powinno zabraknąć gier

Niedawno Sony ujawniło pierwsze informacje na temat specyfikacji i funkcjonalności PS5. Urządzenie zaoferuje wsteczną kompatybilność, realistyczny dźwięk, obsługę ray tracingu oraz możliwość wyświetlania treści w rozdzielczości 8K.

Oczywiście do prognoz należy podchodzić z dystansem, choć faktem jest, że premiera jesienią 2020 roku wydaje się prawdopodobna. Na debiut w tym okresie wskazywali niedawno informatorzy z AMD, które dostarczy podzespoły do konsoli.

Źródło: Twinfinite

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze