Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - wersje konsoli: z napędem czy digital

Którą konsolę kupić - z napędem czy bez.

Sony, producent PlayStation 5, wprowadziło na rynek dwie wersje konsoli: standardową (z napędem) i Digital (bez możliwości odtwarzania płyt DVD i Blu-ray). Przed zakupem nowego sprzętu warto zastanowić się, który model wybrać.

Obie wersje posiadają tę samą specyfikację. Gry na jednej i drugiej konsoli będą wyglądać i działać tak samo. Różni je tylko jeden aspekt - napęd umożliwiający odtwarzanie płyt DVD i Blu-ray. PlayStation 5 Digital nie posiada napędu, co przekłada się na niższą cenę (ok. 450 zł), a także smuklejszy wygląd.

Którą konsolę kupić? Oczywiście odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od preferencji użytkownika. Dla gracza, który preferuje cyfrowe wersje gier i nie kupuje fizycznych kopii gier, odpowiedź jest oczywista - model Digital będzie najbardziej odpowiedni. Dużą zaletą gier pobieranych z PlayStation Store, czyli sklepu z cyfrowymi grami, jest to, że możemy uruchamiać tytuły bez konieczności umieszczania w napędzie odpowiedniego dysku.

Jednakże warto pamiętać, że decydując się na zakup wersji bez napędu płyt, pozbawimy się kilku interesujących opcji. Nie będziemy mogli bowiem zagrać w pożyczoną grę, odsprzedać zakupionego tytułu, a także obejrzeć filmu na DVD lub Blu-ray.

Podczas zakupu konsoli warto więc upewnić się, czy wybraliśmy odpowiedni produkt. Kluczowy jest dopisek Digital. Jeśli występuje on w nazwie, wówczas zakupimy PlayStation 5 bez napędu. Jeżeli w nazwie produktu nie jest wymienione słowo Digital, wówczas nabędziemy droższy model, z odtwarzaczem płyt Blu-ray.

Następnie: PS5 - czy warto już kupić PlayStation 5

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Tagi
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze