Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 uruchomi gry z PlayStation 3? Intrygujący patent

Rozwiązanie dotyczące trofeów.

  • Sony opatentowało system odblokowywania trofeów w emulowanych grach
  • Mechanizm może być elementem rozwiązania, uruchamiającego na PS5 tytuły ze starszych konsol

W bazie amerykańskiego urzędu patentowego internauci odnaleźli zarejestrowany przez Sony patent, który wskazuje, że PS5 może w przyszłości uruchamiać tytuły ze starszych konsol.

Dokument opisuje system, który pozwoliłby graczom zdobywać trofea w grach uruchamianych na PlayStation 5 poprzez emulację. Mechanizm miałby wykrywać, kiedy należy odblokować osiągniecie.

Schemat działania systemu

Uwagę przykuwa zwłaszcza nacisk położony na emulację. Na nowej konsoli Sony produkcje z PS4 włączają się bowiem standardowo i umożliwiają bezproblemowe gromadzenie wspomnianych trofeów. Niewykluczone więc, że patent dotyczy tytułów ze starszych platform.

Spekuluje się, że przedstawiony mechanizm jest elementem systemu, w ramach którego PS5 uruchamiałoby pozycje z PlayStation 3 lub jeszcze wcześniejszych urządzeń.

Co ciekawe, podobne rozwiązanie Sony zarezerwowało już kilka lat temu. Patent odnaleziony przez internautów jest jednak nowy - wniosek o rejestrację złożono 30 listopada ubiegłego roku, a sam dokument opublikowano 18 marca.

Należy jednak zaznaczyć, że obecnie nie jest jasne, czy system kiedykolwiek zostanie wdrożony. W wielu przypadkach patentowane przez firmy technologie nigdy nie są realizowane.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze