Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„PS5 Slim” ma tylko 2 cm wysokości. Imponujący projekt youtubera

Choć zasilanie nie zmieściło się do obudowy.

Każdy posiadacz PlayStation 5 wie, że to naprawdę pokaźnych rozmiarów sprzęt, zajmujący na półce sporo miejsca. Wielu graczy z pewnością ucieszyłaby oficjalna wersji Slim, ale musimy czekać na ruch Sony. Sprytny youtuber przygotował jednak własną propozycję o imponującej wysokości zaledwie 2 cm.

Aby to osiągnąć, Matt z kanału DIY Perks pozbył się z PS5 zasilacza oraz całkowicie usunął chłodzenie, opracowując własny, kompaktowy system chłodzenia cieczą. Stworzył też oczywiście nową obudowę i dostosował płytę główną do działania w zmienionym środowisku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że „PS5 Slim” to drobne oszustwo, bo system nie działa oczywiście bez zasilania. A zasilacz dostarczający energię do konsoli Matta jest naprawdę ogromny. Youtuber twierdzi, że powinno się go trzymać poza zasięgiem wzroku - np. zawieszony na ścianie za telewizorem.

Jeżeli Sony zdecyduje się zaprojektować prawdziwe PS5 Slim, z pewnością spróbuje zmniejszyć pobór mocy urządzenia, aby zaoszczędzić miejsce na skurczonym zasilaczu oraz radiatorach. Biorąc jednak pod uwagę, że prowadzący kanał DIY Perks pracował na oryginalnym sprzęcie, projekt robi wrażenie.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze