Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 Pro podobno już w rękach twórców gier

To kiedy oficjalna zapowiedź?

Większość twórców gier z segmentu wysokobudżetowego otrzymało już podobno deweloperskie wersje konsol PS5 Pro i ulepszonego Xbox Series X/S. Tak twierdzi Tez2, znany leaker informacji dotyczących gier Rockstara, ale nie tylko.

Większość studiów AAA otrzymało już devkity ulepszonych wersji lub otrzymają je przed rozpoczęciem nowego roku” - napisał Tez2 na GTAforums.

Gdy inny użytkownik zapytał leakera, czy wiadomość pochodzi tylko ze spekulacji, czy jest potwierdzona, odpowiedział, że jest pewny.

Na forum rozmawiano wyłącznie o domniemanym PS5 Pro, ale użyta przez insidera liczba mnoga („ulepszone wersje”) sugeruje, że mowa też o nowej edycji konsoli Microsoftu. Nie byłoby to oczywiście zaskakujące, bo trudno sobie wyobrazić, by „zieloni” mieli nie przygotować odpowiedzi na ruch Sony.

Użytkownicy spekulują, że GTA 6 może zadebiutować właśnie w okolicach premiery nowego PS5, co zachęciłoby graczy do kupna sprzętu. Przypomnijmy, że PS4 otrzymało wersję Pro już 3 lata po premierze, a Xbox One po 4 latach dostał wzmocnienie w postaci wersji X (wcześniej ukazała się jednak wersja S).

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze