Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 pomoże w grze - ale tylko abonentom PS Plus

Wskazówki w rozgrywce.

Sony zaprezentowało dzisiaj interfejs PS5, ujawniając najważniejsze funkcje konsoli. Jedną z opcji jest Game Help - wskazówki, które pomogą użytkownikom zrealizować określone cele w grze.

Mechanikę przedstawiono na przykładzie Sackboy: Wielka Przygoda, a konkretnie zadania, które polega na znalezieniu ukrytego na planszy kostiumu. Gracz może włączyć podpowiedzi w formie tekstu i filmu instruktażowego. Nagrania pozbawione będą fabularnych spoilerów.

Sony wspomina, że Game Help pojawi się w „kilku grach na PS5”, co sugeruje, że nie znajdzie zastosowania w każdym tytule. Ponadto dostęp do funkcji uzyskają wyłącznie abonenci usługi PS Plus.

Inną opcją, powiązaną pośrednio z podpowiedziami, jest Activities - zakładki, które przedstawią użytkownikowi postępy w rozgrywce i realizacji różnych zadań, wraz z informacją o szacunkowym czasie niezbędnym do ukończenia danego wyzwania.

Zakładki Activities

To nie wszystko: z poziomu menu konsoli gracz może wybrać konkretną aktywność lub misję w danej grze, by natychmiastowo przenieść się do wskazanego fragmentu produkcji.

PS5 zadebiutuje 19 listopada w Polsce.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze