Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 nie do poznania. Youtuber stworzył retro-futurystyczną wersję konsoli

Z drewna i włókna węglowego.

Prowadzący popularny kanał youtubowy o nazwie DIY Perks przerobił konsolę PlayStation 5, projektując nową obudowę z drewna i włókna węglowego. Dzięki nietypowym materiałom, konsola wygląda jak urządzenie z lat 70., jednocześnie zawierając w sobie nieco futurystycznego pierwiastka.

Celem Matta Perksa było stworzenie „wtapiającej się w otoczenie” konsoli, która będzie lepiej niż oryginalne PS5 pasować do większości pokojów - zarówno kolorem oraz projektem, jak i kształtem.

Aby zadbać o odpowiednie chłodzenie w nowej konstrukcji, autor skorzystał z pomysłu samego Sony, a więc kierowania przepływem powietrza za pomocą paska ze specjalnej gąbki. Powietrze dostaje się zaś do konsoli poprzez wycięte w płycie z włókna węglowego efektowne otwory w kształcie sześciokątów, z drewnianym wykończeniem.

Wygląda na to, że PS5 potrafi podróżować w czasie

Perks zastosował też ciekawy pomysł, łącząc osłonę na wejścia USB i USB-C z przyciskiem zasilającym PS5. Popychając ją z lewej strony, włącza urządzenie, a z prawej - odsłania porty. Tę część również wykonał z włókna węglowego, aby zachować estetykę projektu.

Osłona i przycisk w jednym

Boczna część obudowy została posmarowana woskiem pszczelim, co nadało drewnu głębi i połysku. Warto też zwrócić uwagę na przeniesione podświetlenie, które w tej wersji skierowane jest na podłoże pod urządzeniem.

Z testów prowadzącego kanał DIY Perks wynika, że retro-futurystyczna konsola generuje mniej więcej tę samą ilość hałasu, co oryginał.

Tagi
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze