Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 jest rewolucyjne, dyskusja o teraflopsach nie ma sensu - uważa twórca The Order: 1886

"Gracze docenią konsolę rok po premierze".

Przedstawiciel studia Ready at Dawn przekonuje, że PS5, którego specyfikację ujawniono kilka dni temu, jest jedną z najbardziej innowacyjnych platform w historii.

We wpisie opublikowanym na Twitterze założyciel zespołu, który w swoim dorobku ma między innymi The Order: 1886 i kilka odsłon God of War na PSP - Andrea Pessino - twierdzi, że wiele osób na razie nie dostrzega potencjału nowego sprzętu Sony.

https://twitter.com/AndreaPessino/status/1240708756041691136

„Założę się, że w ciągu roku od premiery gracze w pełni docenią fakt, że PlayStation 5 jest jedną z najbardziej rewolucyjnych i inspirujących konsol, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. Poczują się głupio, że zmarnowali siły na dyskusje o teraflopsach i innych błędnie rozumianych specyfikacjach” - uważa deweloper.

Pessino odnosi się przede wszystkim do porównań między PS5 i Xbox Series X. Według zaprezentowanych informacji, urządzenie Sony zaoferuje moc na poziomie ponad 10 teraflopsów, a wydajność platformy Microsoftu wyniesie 12 teraflopsów.

To nie pierwsza opinia wskazująca, że różnice w specyfikacji obu konsol mogą nie mieć znaczenia. W podobnym tonie wypowiedział się były programista studia Crytek, a wcześniej Jason Schreier z Kotaku przekonywał, że dysk SSD z PlayStation 5 to „wielka sprawa”.

PS5 i Xbox Series X zadebiutują pod koniec 2020 roku.

Następnie: Xbox Series X uruchomi wszystkie gry z Xbox One - przypomina Microsoft

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze