Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS4 otrzymało aktualizację 6.50

Z grą zdalną dla iOS.

Sony opublikowało dzisiaj kolejną aktualizację oprogramowania konsol PS4 i PS4 Pro. Wersja oznaczona numerem 6.50 wprowadza do systemu platformy nowe opcje.

Najważniejszym elementem jest obsługa gry zdalnej (w oryginale Remote Play) dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemu iOS. W celu skorzystania z funkcji, posiadacze sprzętów firmy Apple muszą jedynie pobrać stosowną aplikację.

Program dostępny jest za darmo za pośrednictwem usługi AppStore. Warto jednak pamiętać, by nie pomylić go ze znajdującym się również w ofercie cyfrowego sklepu nieoficjalnym odpowiednikiem, który kosztuje 54,99 zł.

Sony regularnie udoskonala system PS4

Inną nowością zajmującej niespełna 500 MB aktualizacji jest możliwość przypisania operacji „wprowadzenie” do jednego z dwóch przycisków - O i X. Opcja jest dostępna jednak tylko w niektórych krajach.

Lista zmian obejmuje także zwiększenie maksymalnej rozdzielczości przy transmitowaniu rozgrywki w serwisie NicoNico do 720p. Podobnie jak wspomniana funkcja, dotyczy jedynie wybranych państw i regionów.

Niektóre nowe funkcje PS4 dostępne są tylko w wybranych krajach

Nowa wersja oprogramowania PS4 i PS4 Pro nie implementuje jednak żadnych modyfikacji, które poprawiłyby stabilność działania systemu. Niewykluczone, że tego typu ulepszenia pojawią się w następnych aktualizacjach.

Źródło: Wccftech

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze