Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS3 online w 2021 roku. Czy znajdziemy graczy na serwerach?

Eksperyment youtubera.

Youtuber Mystic podjął się ciekawego eksperymentu - sprawdził, czy na PlayStation 3 można jeszcze znaleźć graczy na serwerach trybów online w różnych produkcjach. Przeprowadził też rozmowy z użytkownikami, którzy pozostali przy starszej konsoli Sony. W niektórych przypadkach wnioski były zaskakujące.

Dołączając do trybu Free Roam (swobodnego zwiedzania mapy) w GTA 4, Mystic spotykał na serwerze ok. 5 postaci. Gracze nie byli jednak zbyt rozmowni, pochłonięci sianiem chaosu na mapie. Lepiej sprawdziło się GTA 5 - w każdej sesji dało się znaleźć kilkanaście osób, czasami korzystających nawet z mikrofonów.

W Call of Duty: Modern Warfare nie udało się rozpocząć żadnego meczu online - do rozgrywki nie dołączyła ani jedna osoba. W Call of Duty: World at War bawiło się natomiast na PS3 aż 269 graczy. Nie było też problemu z rozegraniem deathmatchu.

Właśnie w WaW Mystic znalazł pierwszą osobę, chętną do podzielenia się swoimi odczuciami związanymi z PlayStation 3. Gracz stwierdził, że na PS4 nie podoba mu się brak możliwości rzucania obelg w stronę przeciwników.

- [Na PS4 - red.] każdy był w imprezie, rozmawiając ze znajomymi, więc nie mogłeś go obrazić, [bo tego nie słyszał - red.] - powiedział użytkownik PS3, który zrezygnował również z PS5 ze względu na niską dostępność, a więc trudność zdobycia sprzętu.

Lobby w Modern Warfare 2 oraz Black Ops 2 również były zapełnione. W rozmowie z Mystic, 13-letni fan Call of Duty opowiedział youtuberowi, że korzysta z PS3, bo dostał konsolę po starszym bracie. Gdy ten zakupi PS5, młodzieniec przerzuci się na PS4.

Mecz w Battlefield 3 niemal pękał w szwach. Źródło: Mystic na YouTube

W Ridge Racer 7, wyścigowej grze startowej PS3, udało się znaleźć jedną osobę online. W głównej lokacji Destiny pojawiło się tylko kilku graczy, ale o dziwo nie było problemu z dołączeniem do trybu PvP.

Na PS3 można też pograć w wieloosobowe Team Fortress 2. Z rozmowy z miłośnikiem strzelanki wynika, że część graczy została przy starszej konsoli Sony ze względu na darmowy multiplayer, którego nie ma na PS4, a także - w kontekście samego TF2 - pierwotną wersję gry. Produkcja nie otrzymała na PlayStation 3 żadnych aktualizacji.

Inne ciekawe gry przetestowane przez Mystic:

  • Rainbow Six: Vegas - brak graczy
  • Tekken 6 - brak problemów ze znalezieniem rozgrywki
  • Need for Speed: Most Wanted - kilku graczy na serwerze
  • Doom 3 - brak graczy
  • God of War: Ascention - udało się znaleźć mecz z kilkoma graczami
  • Battlefield: Bad Company 2 - sporo graczy na mapie
  • Battlefield 3 - prawie pełny serwer
  • Battlefield 1943 - pełny serwer

Jak widać, dużo zależy więc od popularności gry lub marki, ale wyniki zaskakują - na PS3 wciąż można pograć online.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze