Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS2 i tajemnica wież z ekranu startowego. Ciekawostka z przeszłości

Chodzi o save’y.

Młodsi gracze mogą nie pamiętać, ale PS2 skrywało tajemnicę dotyczącą ekranu startowego, a powiązaną z zapisanymi stanami rozgrywki. O ciekawostce z przeszłości przypomniał jeden z internautów.

Chodzi o wieże, które wyświetlają się w trakcie animacji, która towarzyszy użytkownikowi podczas włączania konsoli. Liczba widocznych konstrukcji zależy od liczby save’ów przechowywanych na karcie pamięci - jeżeli wyjmiemy z urządzenia nośnik, na ekranie nie pojawią się żadne obiekty.

To jednak nie wszystko, bo także wysokość budowli była spersonalizowana. Na ich wielkość wpływało to, ile razy uruchamialiśmy wskazaną produkcję. Na przykład im częściej graliśmy w pierwszego God of Wara, tym odpowiedni blok był wyższy.

Ciekawostka nie jest oczywiście niczym nowym. Regularnie w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy oraz nagrania, których autorzy wyjaśniają tajemnicę ekranu startowego PS2, za każdym razem wzbudzając zdziwienie u nieświadomych internautów.

Sekret odkrył na nowo niejaki KirbyCheatFurby, który na Twitterze napisał o blokach zależnych od liczby zapisanych stanów rozgrywki i uruchomień poszczególnych produkcji.

„Odkrycie” najpewniej zaskoczyło wielu internautów, bo wiadomość rozchodzi się po sieci - dotychczas zebrała 63,9 tysięcy „lajków” i została przekazana dalej (retweetowana) ponad 8,5 tysiąca razy. Nie brakuje również komentarzy od osób, które nie znały ciekawostki.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze