Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS VR 2 otrzyma na start ponad 20 gier

Od studiów Sony i zewnętrznych firm.

Sony ujawniło, że PS VR 2 - nowy model gogli rzeczywistości wirtualnej - w okresie premierowym dostanie ponad 20 różnych gier.

Jak poinformowało szefostwo koncernu w trakcie spotkania z inwestorami, przygotowywany na debiut urządzenia zestaw tytułów obejmie produkcje zarówno od studiów PlayStation, jak i zewnętrznych zespołów.

Pokazany slajd potwierdza, że wśród projektów znajdzie się Horizon Call of the Mountain - tworzona z myślą o VR gra od Guerilla Games i Firesprite. Pozycja „otworzy graczom drzwi do głębszego wsiąknięcia w świat” znany z przygód Aloy.

- Już teraz przeznaczamy znaczne środki finansowe na współpracę z niezależnymi oraz innymi zewnętrznymi deweloperami, by zadbać o atrakcyjny pakiet treści na premierę PlayStation VR 2. Ta energia, wysiłek i ilość inwestowanych pieniędzy będą rosły wraz z powiększaniem się liczby posiadaczy gogli - przekonuje Jim Ryan, prezes Sony, cytowany przez VGC.

Slajd o PS VR 2 z prezentacji Sony dla inwestorów

Data premiery urządzenia dedykowanego wirtualnej rzeczywistości nie jest znana. Z nieoficjalnych wieści wynikało, że sprzęt ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym, ale niedawno jeden z analityków stwierdził, że pojawi się na rynku najpewniej w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze