Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przyszłość gier to NFT i chmura - twierdzi Sega

"Gry wielokrotnie łączyły różne kultury i technologie".

Sega ujawniła nowe szczegóły dotyczące swojego pięcioletniego projektu „SuperGame”. W produkcji jest kilka gier AAA, wykorzystujących NFT i chmurę obliczeniową.

Jak podaje portal VGC, informacja pochodzi z wywiadu z deweloperami, opublikowanego na japońskiej stronie firmy. Shuji Utsumi - wiceprezes wykonawczy Sega Holdings - tłumaczy, że „SuperGame” to strategia rozwoju tytułów AAA, łącząca szeroki zakres technologii przedsiębiorstwa.

- Projekt obejmuje kilka produkcji i każda jest inna - wyjaśnia deweloper. - Będą to tytuły interaktywne, wykraczające poza tradycyjne ramy gier.

Wypowiedź uzupełnił producent Masayoshi Kikuchi, dodając, że „gry wielokrotnie łączyły różne kultury i technologie, na przykład serwisy społecznościowe i materiały wideo”.

- To naturalne rozszerzenie przyszłości gier, które obejmie nowe obszary, takie jak NFT i granie w chmurze - uważa Kikuchi.

Sega w styczniu zarejestrowała znak handlowy Sega NFT, natomiast w listopadzie zeszłego roku, firma podpisała z Microsoftem strategiczne partnerstwo, dotyczące rozwoju gier w oparciu o chmurę obliczeniową Azure.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze