Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przyszłość Batmana 2 jest niepewna. Warner Bros. Discovery nie dało zielonego światła

Ważniejszy Joker 2.

Sukces najnowszego filmowego Batmana z Robertem Pattinsonem sprawił, że twórcy postanowili stworzyć sequel. Warner Bros. Discovery nie dało jednak „zielonego światła” na rozpoczęcie prac nad filmem. Co dalej z losami serii o superbohaterze?

Oficjalna informacja dotycząca kontynuacji serii została udostępniona w czasie kwietniowego konwentu Comic Con. Wówczas producent filmu Toby Emmerich stwierdził, że „Batman 2” będzie rozwinięciem pierwszej części z podobną obsadą. Zapowiedział, że ponownie zobaczymy Pattisona w stroju Batmana, a reżyserem nadal będzie Matt Reevs.

Teraz wątpliwości dotyczące powstania „Batmana 2” wywołane są działaniami zarządu Warner Bros. Discovery. W kwietniu rolę prezesa przejął David Zaslav, który wyraźnie zmienia kurs całej firmy, a to dotyczy także projektów DC Universe. Jak raportuje serwis Variety, najpewniejszą pozycję ma niedawno zapowiedziany film o Jokerze, a więc „Folie à Deux”. Z kolei Batman 2 będzie musiał poczekać jeszcze na oficjalne potwierdzenie, a produkcja zostanie rozłożona na lata.

Zarząd koncentruje się na tworzeniu innych filmów, takich jak: „Wonder Woman 3”, „Zatanna” czy „Superman”. W poprzednim tygodniu Warner Bros. zlikwidowało projekt „Batgirl”. Niepewna jest także przyszłość „The Flash” i skandalu związanego z Ezrą Millerem wcielającym się w postać głównego bohatera.

Komentarze