Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przyszłe DLC do Dragon Age: Inkwizycja bez wersji PS3 i X360

Skok generacyjny.

Studio BioWare rezygnuje z dalszego wspierania konsol PlayStation 3 i Xbox 360 w przyszłych dodatkach DLC do Dragon Age: Inkwizycja.

Możliwe, że dostaniemy już tylko jedno fabularne DLC

Deweloperzy nie podali jednak, ile rozszerzeń zamierzają jeszcze wydać.

Posiadacze odsłon na konsole poprzedniej generacji będą mogli przenieść swoje zapisy na nowe urządzenia za pomocą specjalnego narzędzia - o ile pozostaną w tej samej „rodzinie” sprzętu.

BioWare zapewnia, że wspomniana aplikacja zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, w ramach kolejnej aktualizacji gry - Patch 8.

Transfer z i na PC początkowo nie będzie możliwy, ale opcja może pojawić się w przyszłości.

Poprzednie DLC - zwłaszcza fabularne Szczęki Hakkona - dostępne będą za darmo na PlayStation 4 i Xbox One, jeśli kupiliśmy je już na starszej konsoli. Przeniesiemy też promocyjne przedmioty i mniejsze dodatki z trybu sieciowego.

Potrzeba tylko kupić samą grę - ponownie.

Dyrektor kreatywny Mike Laidlaw mówił w marcu tego roku w rozmowie z Eurogamerem, że konieczność prac na PlayStation 3 i Xbox 360 była dla twórców sporym wyzwaniem. Starszy sprzęt trapiły głównie ograniczenia związane z pamięcią.

Możliwe, że nadchodzące DLC będzie pozbawione ograniczeń tego typu. Ale co znajdzie się w kolejnym dodatku? Obecnie wskazówki oferuje tylko rozsyłana w czerwcu ankieta Electronic Arts, sugerująca, że poznamy „ostateczny los Inkwizycji” w ramach „ostatniej przygody”.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze