Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowe Silence - The Whispered World 2 trafi na Xbox One

Debiut Daedalic na tej konsoli.

Niemieckie Daedalic Entertainment poinformowało, że klasyczna gra przygodowa Silence - The Whispered World 2 ukaże się także w wersji Xbox One.

Jest i piesek!

Potwierdzone wcześniej platformy sprzętowe to PC i Mac. Premiera wszystkich odsłon odbędzie się równocześnie, na początku przyszłego roku.

Specjalizujące się w przygodówkach studio debiutuje tym samym na nowej konsoli Microsoftu. „Silence zawsze było multiplatformowe” - komentuje menedżer firmy, Steffen Boos. „Od samego początku planowaliśmy premierę także na konsolach, ale chcieliśmy się upewnić, że sterowanie będzie dostosowane do każdej z platform.”

Tak sformułowana wypowiedź może sugerować, że produkcja ukaże się w przyszłości także na sprzęcie PlayStation.

„Uważamy, że nowa generacja oferuje idealną platformę dla twórców niezależnych, a wprowadzane przez nas nowe elementy rozgrywki czynią gatunek gier przygodowych lepiej pasującym do konsol” - dodaje Boos.

Deweloperzy zdecydowali się na oprawę 3D, w odróżnieniu od poprzedniej odsłony. Ponownie odwiedzimy świat Silence, wcielając się w postać Noah. Nastolatek zgubił swoją siostrę - Renie - w prawdziwym świecie, wyrusza więc na poszukiwania dziewczynki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze