Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowe Filary Ziemi ukażą się w Polsce w edycji pudełkowej

Premiera w sierpniu.

Techland poinformował, że wyda w Polsce pudełkową edycję Filarów Ziemi - bazującej na powieści o tym samym tytule gry przygodowej od studia Daedalic Entertainment.

Produkcja zadebiutuje 15 sierpnia w cenie 80 zł. Dostępna będzie w wersji z polskim tłumaczeniem w formie napisów.

Przygodowe Filary Ziemi wyróżnią się ładną, dwuwymiarową grafiką

Dokładny skład wydania fizycznego - określanego mianem „Edycji Kingsbridge” - nie jest na razie znany. Więcej szczegółów na temat zawartości Techland zamierza podać wkrótce.

Filary Ziemi docelowo zmierzają na PC, PS4, Xbox One i urządzenia mobilne z systemem iOS. Nie jest obecnie jasne czy wersja pudełkowa pojawi się na wszystkich platformach, zwłaszcza, że opublikowany zwiastun - dostępny poniżej - sugeruje, że trafi tylko na komputery osobiste.

Daedalic Entertainment podzieliło przygodówkę na trzy tak zwane „księgi”, zaś każda składa się z siedmiu rozdziałów. Pierwsza część - Z popiołów - ukaże się właśnie 15 sierpnia.

Pozostałe - Siejąc wiatr i W oku cyklonu - zadebiutują w późniejszym terminie, a więcej informacji twórcy ujawnią na targach Gamescom. Nabywcy edycji fizycznych otrzymają kod, który upoważni do pobrania z internetu reszty odsłon, gdy ujrzą światło dzienne.

Grę osadzono w fikcyjnym, XII-wiecznym mieście Kingsbridge w Anglii. Pokierujemy poczynaniami trójki postaci, którymi są młoda Aliena z arystokratycznej rodziny, architekt Jack i mnich imieniem Philip. Losy wszystkich bohaterów zazębiają się.

Aliena i jej brat Richard muszą radzić sobie na własną rękę po śmierci ojca. Wychowany w lesie Jack przybywa na miejsce akcji w celu wybudowania ogromnej katedry. To jest oczywiście problemem dla Philipa, który prowadzi małe opactwo.

Podczas rozgrywki staniemy przed możliwością podejmowania wyborów, które zmienią bieg wydarzeń z książkowego oryginału. Produkcję okraszono kolorową, dwuwymiarową oprawą graficzną.

Gra bazuje na wydanej w 1989 roku powieści „Filary Ziemi” autorstwa Kena Folleta. Warto zaznaczyć, że pisarz uczestniczył w pracach nad przygodówką, pomagając deweloperom z Daedalic Entertainment.

Pierwowzór cieszy się ogromną popularnością - dotychczas na całym świecie rozszedł się w nakładzie liczącym 26 milionów egzemplarzy. W 2007 roku doczekał się kontynuacji zatytułowanej „Świat bez końca”, a w sierpniu na rynkach zachodnich ukaże się trzecia część o nazwie „A Column of Fire”. Wszystkie wchodzą w skład serii „Kingsbridge”.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze