Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przychód generowany przez cykl Call of Duty przekroczył 10 mld dolarów

Advanced Warfare „największą rozrywkową premierą roku”.

Przedstawiciele Activision poinformowali dziś, że przychody generowane przez produkty z cyklu Call of Duty przekroczyły już 10 mld dol.

Najprawdopodobniej chodzi nie tylko o zyski ze sprzedaży gier, ale także cyfrowych dodatków.

Ponadto, wydawca oznajmił, że najnowsza odsłona serii - Advanced Warfare - jest oficjalnie największą rozrywkową premierą roku. Żadna inna gra i żaden film nie zarobił w okresie premierowym więcej. Co ciekawe, nie podano jednak konkretnej sumy wygenerowanej w ciągu 24 lub 48 godzin.

Activision dodało również, że rekordy pobiła cyfrowa wersja Call of Duty: Advanced Warfare - to najlepiej zarabiające w okresie premiery cyfrowe wydanie wysokobudżetowego tytułu w historii. Ponownie, nie podano szczegółowych wyników finansowych.

Cykl Call of Duty zadebiutował w 2003 roku. Od tego czasu gracze doczekali się jeszcze dziesięciu pełnoprawnych odsłon serii strzelanek. Od ośmiu lat kolejne części ukazują się w odstępie dwunastu miesięcy.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły