Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przodek Phoenixa Wrighta bohaterem szóstej części cyklu Ace Attorney

AKTUALIZACJA: Pierwszy zwiastun gry.

Aktualizacja (24.04.2014): Capcom opublikował pierwszy zwiastun nowej odsłony serii Ace Attorney, prezentujący przodków Phoenixa Wrighta, z okolic 1900 roku.

Przedstawiono także asystentkę głównego bohatera, przypominającą nieco „współczesną” Mayę Fay.

Nadal nie podano żadnych informacji na temat ewentualnej premiery na Zachodzie. Warto zauważyć, że tłumacze na język angielski będą mieli dodatkowy problem z wyjaśnieniem japońskiego pochodzenia Phoenixa Wrighta - w lokalizowanych wersjach akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz na YouTube

*

Oryginalna wiadomość (22.04.2014): Powstaje nowa, szósta odsłona cyklu gier przygodowo-logicznych Ace Attorney. Krótka zapowiedź została opublikowana w najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu - informuje serwis TinyCartridge.

Produkcja trafi wyłącznie na konsolę 3DS. Dosłowne tłumaczenie tytułu z japońskiego na angielski brzmi: The Great Ace Attorney.

Twórcy wprowadzą istotne zmiany. Akcja nie będzie osadzona w czasach współczesnych, ale w epoce Meiji w Japonii. To nazwa okresu panowania cesarza Mutsuhito, od 1868 do 1912 roku.

Bohaterem będzie Naruhodou Ryuunosuke - przodek Phoenixa Wrighta, adwokata znanego z poprzednich odsłon serii. Naruhodou opisywany jest jako postać z „gorliwym poczuciem sprawiedliwości” i temperamentem, przez który często wpada w kłopoty.

Głównym producentem gry jest Shu Takumi, twórca cyklu.

Seria zadebiutowała w 2001 roku, Phoenix Wright: Ace Attorney trafiło wtedy na konsolę GameBoy Advance. Piąta część ukazała się pod koniec ubiegłego roku na Nintendo 3DS, była pierwszą odsłoną Ace Attorney, która pojawiła się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Capcom nie poinformował jeszcze, czy najnowsza część trafi też do sklepów w wersji pudełkowej.

Kluczowym elementem rozgrywki w Ace Attorney jest obrona oskarżonych w sądzie, a także odwiedzanie miejsc zbrodni i rozmowy ze świadkami.