Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przejęcie Activision przez Microsoft coraz bliższe zakończenia

Ale nie brakuje sceptycyzmu.

Microsoft zapewnia, że przekazał Federalnej Komisji Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych wszystkie dokumenty wymagane w procesie przejęcia Activision Blizzard. Teoretycznie, FTC ma teraz maksymalnie 30 dni na zgłoszenie ewentualnego sprzeciwu.

Wydaje się więc, że transakcja jest na dobrej drodze do ukończenia. Warto jednak pamiętać, że „odliczanie” zacznie się, gdy wymagany komplet dokumentów złoży także samo Activision. Tymczasem nie jest obecnie jasne, czy obowiązek wypełniły obie strony transkacji.

Jeśli tak się stało, Komisja Handlu ma teraz miesiąc i trzy opcje do wyboru: milczenie i zamknięcie swojego postępowania; negocjacje w celu wprowadzenia rynkowych zmian mających na celu poprawę konkurencyjności; lub próbę powstrzymania przejęcia w sądzie federalnym.

I choć złożenie dokumentów przez Microsoft sugeruje wykonanie kolejnego kroku w kierunku pomyślnego zakończenia transakcji, nadal nie brakuje niepewności. Najlepiej świadczy o tym fakt, że cena akcji Activision wynosi obecnie niecałe 78 dolarów, podczas gdy producent Xboksów zobowiązał się zapłacić za 95 dol. za sztukę. Nie ma więc chętnych na stosunkowo prosty zarobek na różnicy tych kwot, co sugeruje, że inwestorzy nadal nie są pewni, iż przejęcie dojdzie do skutku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze