Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przejęcie Activision: Phil Spencer nazywa obawy regulatorów „słusznymi”

Ale wciąż jest pewny zatwierdzenia transakcji.

Phil Spencer - szef działu Xboxa w Microsofcie - stwierdził, że obawy regulatorów odnośnie przejęcia Activision i Microsoft są „słuszne i szczere”. Mimo wszystko wierzy jednak, że transakcja zostanie ostatecznie zatwierdzona.

Jak informuje serwis VGC, wypowiedź padła podczas konferencji WSJ Tech Live. Biznesmen podzielił się wówczas swoimi spostrzeżeniami o obawach urzędów regulacyjnych na temat fuzji obu firm.

Dyskusje, które prowadziłem do tej pory z regulatorami były uczciwe i szczere. Nie ma wątpliwości, że to duże przejęcie. Microsoft jest ogromną firmą i odgrywa dużą rolę w branży technologicznej. Sądzę, że dyskusja na temat transakcji o takiej skali jest jak najbardziej uzasadniona i doceniam czas poświęcony na badanie sprawy” - powiedział Spencer.

Ponadto szef Xboxa dodał, że niedawno był w Londynie, gdzie rozmawiał z przedstawicielami Brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Rozmowy najwidoczniej przebiegły pomyślnie, a biznesmen „jest pewny zatwierdzenia transakcji”.

Przypomnijmy, że to właśnie CMA jako pierwsze wstrzymało się z wydaniem zgody na przejęcie Activision. Urzędnicy mają wątpliwości, że przez Microsoft katalogu gier wydawcy (głównie serii Call of Duty) może negatywnie wpłynąć na konkurencję na rynku konsol. Ostateczna decyzja ma zostać wydana do marca przyszłego roku.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze