Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Proteus w przyszłym tygodniu dostępne także na PlayStation 3 i PS Vita

Nietypowa gra niezależna.

Abstrakcyjna gra niezależna Proteus w przyszłym tygodniu - 30 października - ukaże się na konsolach PlayStation 3 i PS Vita.

Za konwersję odpowiada Curve Studios, wcześniej twórcy portów Lone Survivor i Thomas Was Alone na PS Vita. Tytuł dostępny będzie w systemie cross-buy, więc zakup jednej wersji sprzętowej zagwarantuje darmową kopię na drugą konsolę.

Nowością w wersji na konsolę przenośną będzie możliwość generowania nowych światów do eksploracji na bazie autentycznych lokacji oraz możliwość wpływu na środowisko - elementy nieobecne w oryginalnej wersji, wydanej w tym roku na PC, Maca i Linux.

„Współpraca z Curve i Sony nad konwersją Proteus na konsole była ekscytująca” - mówi współtwórca produkcji, David Key. „Jeszcze kilka lat temu przeniesienie pomysłów projektantów, takich jak ja i David [Kanaga, drugi deweloper produkcji - dop. red.] na konsole, byłoby niemal niemożliwe. Jestem dumny, że nowe rzesze graczy otrzymają dostęp do gry.”

„Wyspa, której zwiedzanie jest tu naszym jedynym zajęciem, tętni życiem i ma w sobie tyle baśniowego uroku, że wszedłem do świata gry całkowicie i niepodzielnie. Mój zmysł odkrywcy podsycał fascynację zmuszając mnie do sprawdzenia, co też kryje się za kolejnym pagórkiem” - pisał w recenzji Wojciech.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze