Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Projektanci z Ubisoft Montreal o bohaterce Child of Light

Aurora to „wojownicza, gotowa na odkrywanie świata” księżniczka.

Twórcy Child of Light opublikowali materiał wideo, w którym opowiadają o głównej bohaterce baśniowej produkcji.

Aurora jest księżniczką, która pewnego razu budzi się w magicznej krainie Lemurii. Musi postarać się wrócić do ojca, wcześniej jednak otrzymuje zadanie pokonania królowej nocy. Wyrusza w niebezpieczną podróż.

- To mała dziewczynka z burzą rudych włosów na głowie. Nosi za dużą koronę i zdecydowanie za duży miecz. W trakcie gry dorasta, staje się pełną gracji młodą damą, wojowniczką, walkirią - podkreśla Salome Strappazzon, główny grafik. - To inspirująca postać, z którą możemy się identyfikować.

- Jest wojownicza, gotowa na odkrywanie świata, gotowa na wszystko - zauważa autorka muzyki, Beatrice Martin.

Child of Light jest określane przez twórców mianem „hołdu dla gier jRPG”. Istotną częścią zabawy będzie walka, zastosowany system nazwano Active Time Battle. Przebieg starć będzie więc przypominać potyczki z podziałem na tury, jednak na wydanie rozkazu ataku wyznaczony zostanie konkretny limit czasowy.

Gra zadebiutuje już 30 kwietnia. Na PlayStation 3, PS4 i PC będzie dostępne w wersjach pudełkowych i cyfrowych. Pozostałe platformy docelowe to Xbox 360, Xbox One i Wii U - ich posiadacze otrzymają wyłącznie wydanie cyfrowe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze