Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Projekt chińskiej konsoli naśladuje jednocześnie PS4 i Xbox One

Napędzany Androidem.

Ouye to „przełomowy” projekt chińskiej konsoli, naruszający jednocześnie własność intelektualną PlayStation 4 i Xbox One.

Czy mamy do czynienia z ostatecznym sprzętem do grania? Chyba nie - urządzenie nie zapewni raczej grafiki w wysokiej jakości przy 1080p60, ponieważ napędzane jest dużo słabszymi podzespołami i systemem... Android.

Dobra wiadomość jest taka, że konsola łącząca obudowę PS4 z padem Xbox One będzie dostępna w dużo niższej cenie.

Twórcy urządzenia zbierają pieniądze w serwisie JD.com, stanowiącym chiński odpowiednik Kickstartera. Wystarczy ok. 260 zł, by zagwarantować sobie egzemplarz.

Serwis Kotaku informuje, że firma stojąca z Ouye spędziła rzekomo „sześć miesięcy na tworzeniu unikatowego projektu”, łączącego równoległościan w stylu PlayStation 4 z perforowaną obudową Xbox One.

Równie dużo czasu poświęcono zapewne na wymyślenie oryginalnej nazwy, która nie ma oczywiście nic wspólnego z Ouya.

Pad jest wierną kopią kontrolera z Xbox One, ale jest oczywiście lepszy, ponieważ w środku urządzenia są jeszcze trzy dodatkowe przyciski.

Jak można się domyślić, gracze z Chin nie przyjęli projektu zbyt ciepło, wskazując głównie na podobieństwo do sprzętu Sony i Microsoftu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze